Produkty Bitdefender gotowe do ochrony Windows 10

0

Wkrótce premierę będzie miał najnowszy system operacyjny Microsoft – Windows 10. Aktualizacja do tego systemu będzie dostępna dla użytkowników systemów Windows 7, 8 i 8.1. Producent oprogramowania Bitdefender również przygotowuje się do tej zmiany aktualizując linię programów Bitdefender.

Niewiele czasu zostało do wydania najnowszego systemu operacyjnego Microsoft Windows 10. Wersja Developer Preview systemu udostępniona użytkownikom do testów pokazuje, że Windows zmieni się pod względem wizualnym, ale najważniejsze nowe funkcje będą niewidoczne na pierwszy rzut oka.

Nie tylko Microsoft ciężko pracuje nad ostatnimi poprawkami do najnowszego systemu Windows 10. Producent oprogramowania Bitdefender również dostosował swoją linię produktów, aby bez zarzutu działały one z nowym systemem operacyjnym, nieprzerwanie dostarczając najlepszej i najwydajniejszej ochrony.

Co nowego w Windows 10?

Oprócz oczywistych funkcji, takich jak ponowne wprowadzenie menu start, nowej głównej tapety i innych usprawnień wizualnych oraz nowej przeglądarki, która zastąpi Internet Explorer, Microsoft zmodyfikuje także swoją politykę licencjonowania. System Windows 10 będzie dostępny, jako bezpłatna aktualizacja dla wszystkich komputerów z systemem Windows 7, 8 lub 8.1, które spełnią wymagania sprzętowe. Oznacza to, że wszyscy użytkownicy najprawdopodobniej jeszcze tego lata zostaną przeniesieni na nowy system operacyjny (oficjalna premiera, która miała się odbyć 29 lipca została przesunięta).

Co zmieniło się w systemie Windows 10 pod względem bezpieczeństwa?

Dla przedsiębiorstwa jedną z najważniejszych cech jest możliwość zablokowania urządzeń i dopuszczenie możliwości instalacji tylko tych aplikacji, które są podpisane cyfrowo certyfikatem dostarczonym przez Microsoft lub certyfikatem należącym do firmy.

Takie podejście będzie nieco ograniczać wpływ na przedsiębiorstwa, które pracują z minimalnymi ustawieniami aplikacji, klienci będą musieli zderzyć się z tymi samymi, starymi cyfrowymi wyzwaniami, do których się przyzwyczaili w poprzednich latach. Ponieważ liczba zagrożeń z roku na rok gwałtownie rośnie, stosowanie uzupełniającego rozwiązania antywirusowego jest bardzo ważne.

Ale nie tylko Microsoft musi rozwijać swoje produkty do nowych wymagań klientów. Sprzedawcy oprogramowania antymalware również będą musieli przeprojektować swoje produkty, aby mogły poprawnie współpracować z nowym systemem operacyjnym Windows 10.

Wymagana aktualizacja rozwiązań antymalware

Bezpośrednio po zakończeniu aktualizacji starego systemu operacyjnego, aktualny produkt antymalware zostanie prawdopodobnie wyłączony, jeśli zostanie uznany za niezgodny z systemem Windows 10. Jeśli producent posiada wersję, która jest zgodna otrzymasz prośbę o uaktualnienie swojego rozwiązania bezpieczeństwa. W przypadku Bitdefender Antivirus Plus, Bitdefender Internet Security oraz Bitdefender Total Security zostanie wyświetlony monit: „Twój produkt zostanie uaktualniony do wersji współpracującej z Windows 10. Twój klucz licencyjny i informacje o koncie zostaną automatycznie przeniesione do nowej wersji. Kliknij AKTUALIZUJ, aby pobrać i zainstalować.”.

Bitdefender

Aktualizacja nie potrzebuje udziału użytkownika, klucz licencyjny i inne informacje zostaną skopiowane do nowej wersji programu. Po jednym kliknięciu oraz kilku minutach system będzie gotowy do dalszej ochrony nowego systemu antywirusowego.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ