Polskie firmy sprawniej uzyskają dostęp do strategicznych danych z archiwów taśmowych

0

Nawet połowa polskich firm może korzystać z technologii archiwizowania danych na tzw. taśmach – wynika z ekspertyz firmy Kroll Ontrack. Spora część z nich wykorzystuje do tego celu oprogramowanie IBM Tivoli Storage Manager. Na rynku pojawiły się właśnie nowe narzędzia, które pomogą wyeliminować najsłabsze strony tej technologii archiwizacji i umożliwią polskim przedsiębiorcom zaoszczędzenie czasu i pieniędzy.

Według Kroll Ontrack, choć archiwizacja na tzw. taśmach to wciąż popularna metoda magazynowania danych firmowych, ich przywracanie bywa czasem trudne, czasochłonne i kosztowne. Aby zniwelować ograniczenia związane z używaniem taśm i oprogramowania IBM TSM przez polskie firmy, specjaliści z laboratoriów Kroll Ontrack opracowali nową technologię, dzięki której przywrócenie danych zarchiwizowanych w ten sposób możliwe będzie prościej, szybciej i bez ponoszenia wysokich kosztów całej operacji.

Dotychczasowa metoda odzyskiwania i migracji danych zarchiwizowanych na taśmach za pomocą oprogramowania TSM stanowiła spore wyzwanie logistyczne i niejednokrotnie utrudniała lub nawet uniemożliwiała przeprowadzenie dynamicznego procesu przywrócenia plików. Wymagała ona bowiem odtworzenia środowiska serwerowego TSM lub przywrócenia środowiska serwera taśmy do ustawień istniejących w momencie, gdy archiwa taśmowe powstawały.

Wyeliminowanie konieczności odtwarzania środowiska IBM TSM w przypadku odzyskiwania i migracji danych z taśm pozwoli na szczegółowe przywracanie danych (tzw. granular restore) z każdej wersji oprogramowania TSM. Tym samym przedsiębiorcy będą mogli odzyskać dostęp do najbardziej istotnych dla nich danych i fragmentów archiwum bez konieczności przywracania całej zawartości taśmy. Wiązać się z tym będzie także znaczna oszczędność czasu oraz kosztów, jakie do tej pory przedsiębiorstwa ponosiły w takich sytuacjach. Będzie to miało szczególnie istotne znaczenie w przypadku pilnej potrzeby odzyskania firmowych danych, związanej np. z postępowaniem sądowym lub rosnącymi z godziny na godzinę stratami przedsiębiorstwa, wynikającymi z utraty informacji.

Wśród zalet nowej technologii przywracania danych z archiwów taśmowych specjaliści wymieniają także możliwość odzyskiwania starych i usuniętych plików z kopii zapasowych, nawet jeśli nie znajdują się już one w bazie TSM. Ponadto nowe narzędzia dają możliwość odzyskania milionów plików bez ograniczeń dotyczących pamięci oraz możliwość przeprowadzania procesów równolegle i w dowolnej kolejności.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ