Panasonic Toughook CF-53 – mobilność i bezpieczeństwo

0

W lipcu Panasonic wprowadzi na polski rynek drugą generację wzmocnionego Touhgbooka CF-53 – następcy popularnego CF-52. Nowy notebook zapewni jeszcze większą mobilność oraz komfort pracy dzięki wyższym parametrom technicznym i wydajności umożliwiającej nieprzerwane działanie urządzenia przez 11 godzin bez podłączania do zasilania. CF-53 będzie dostępny w trzech wersjach i jest dedykowany technikom motoryzacyjnym oraz mobilnym pracownikom sektora MSP.

Nowy Toughook CF-53 zapewni użytkownikom szybką obsługę zainstalowanych aplikacji dzięki dwurdzeniowemu procesorowi trzeciej generacji Intel Core i5-3320M vPro o częstotliwości 2.6GHz (3,3 GHz) oraz zintegrowanej karcie graficznej Intel® HD 4000. Dysk twardy urządzenia został powiększony z 320 GB do 500 GB. Możliwe jest również wyposażenie notebooka w dysk SSD o pojemności 128GB, 256GB i 512GB. Pomimo podniesienia parametrów technicznych, nowy CF-53 zapewnia lepszą wydajność i dłuższy czas pracy. Dzięki zwiększonej pojemności baterii oraz programowi zarządzającemu zużyciem energii, urządzenie działa do 11 godzin bez konieczności podłączenia go do zasilania.
Panasonic Toughook CF-53

Panasonic Toughook CF-53

W porównaniu do klasycznych notebooków, nowy produkt Panasonic wytrzyma upadek z wysokości do 76 cm i jest odporny na wilgoć, pył czy zachlapanie. Dodatkowo, dzięki obudowie wykonanej ze stopu magnezu, Toughbook znosi wstrząsy i uderzenia, a wszystkie ważne gniazda i interfejsy chronione są zaślepkami. CF-53 drugiej generacji wyposażony jest również w specjalny uchwyt ułatwiający jego wygodne i bezpieczne przenoszenie.

W najnowszym modelu Toughbooka istnieje możliwość implementacji odbiornika GPS, który umożliwia pracownikom mobilnym korzystanie z nawigacji satelitarnej. Ich pracę w terenie wspiera także opcjonalny moduł bezprzewodowej łączności szerokopasmowej HSPA+ Ericsson F5521gw, umożliwiający pobór danych z prędkością do 21 Mbps. W urządzeniu znalazła się również najnowsza wersja technologii Bluetooth w standardzie 4.0, która zwiększa szybkość nawiązywania połączenia i odległość przy której urządzenia mogą się połączyć oraz zmniejsza pobór energii. Zabezpieczeniu danych zawartych w urządzeniu może służyć czytnik Smart Card oraz czytnik linii papilarnych.

Oprócz standardowego modelu, najnowszy Toughbook CF-53 dostępny będzie także w wersji z ekranem dotykowym, wyposażonym w polaryzator minimalizujący refleksy słoneczne i umożliwiający pracę nawet przy bardzo słonecznej pogodzie, oraz w wersji dla techników motoryzacyjnych, która posiada zwiększoną liczbę portów, do których można podłączyć m.in. urządzenia diagnostyczne. Notebook jest też kompatybilny z urządzeniami peryferyjnymi stosowanymi we wcześniejszej generacji urządzenia, jak np. uchwyty samochodowe czy stacje dokujące.

„W odpowiedzi na rosnące oczekiwania użytkowników, Panasonic połączył w nowym CF-53 doskonałe osiągi i właściwości komunikacyjne komputera osobistego oraz wytrzymałość, charakterystyczną dla serii Toughbook. Jesteśmy przekonani, że druga generacja następcy legendarnego CF-52 sprosta oczekiwaniom naszych klientów i partnerów biznesowych.” – mówi Jacek Wielgus, Business Development Manager w firmie Panasonic.
Toughbook posiada trzyletnią gwarancję a producent zapewnia 96-godzinny termin naprawy i pięcioletni dostęp do części zamiennych.

Nowy Toughbook CF-53 będzie dostępny w Polsce od lipca 2012 roku w cenie: od 9200 złotych netto (wersja standardowa) i 11 500 złotych netto (wersja z ekranem dotykowym i wersja przeznaczona dla techników motoryzacyjnych).

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ