Kaspersky Lab wprowadza nowe produkty

0

Kaspersky Lab informuje o polskiej premierze najnowszych wersji swoich rozwiązań bezpieczeństwa – Kaspersky Internet Security multi-device oraz Kaspersky Anti-Virus 2014.

Według opartej na chmurze usługi Kaspersky Security Network, każdego dnia pojawia się około 200 000 nowych próbek szkodliwego oprogramowania. Dla porównania, w ubiegłym roku liczba ta wynosiła 125 000. Według danych pochodzących z Kaspersky Security Network, między kwietniem 2012 r. a majem 2013 r. co najmniej 7,5 miliona klientów firmy Kaspersky Lab na świecie stało się celem ataków phishingowych.

Według badania konsumenckiego przeprowadzonego przez B2B International i Kaspersky Lab w czerwcu 2013 r., w ciągu minionych 12 miesięcy 62% użytkowników internetu doświadczyło co najmniej jednego ataku związanego z bankowością online, zakupami czy usługami płatności. Niestety, nawet po zidentyfikowaniu oszustwa 41% ofiar nie zdołało odzyskać swoich pieniędzy. Aby przełożyć ten odsetek na konkretne liczby, należy dodać, że – w zależności od źródła – z usług bankowości online regularnie korzysta około 700 milionów osób na całym świecie. Nawet jeśli każda z 41% ofiar straciła tylko niewielką sumę, skradzione środki mogły wynieść łącznie 5-10 miliardów dolarów.

By możliwie najskuteczniej chronić dane na komputerach lokalnych, Kaspersky La przedstawił nowe oprogramowanie dedykowane tym celom. Główne innowacje w nowym software to:

  • Udoskonalona technologia „Automatyczne zapobieganie exploitom”, która skanuje programy w celu wykrycia zachowania typowego dla exploitów – szkodliwych programów infekujących komputery za pośrednictwem luk w zabezpieczeniach legalnego oprogramowania.
  • Technologia antywirusowa Kaspersky Lab – „ZETA Shield”, przeprowadzającą dogłębne skanowanie plików i aplikacji działających na komputerze w celu zidentyfikowania szkodliwego oprogramowania, które może ukrywać się głęboko w poszczególnych komponentach każdego programu.
  • Zezwalanie na uruchomienie jedynie tych aplikacji, które zostały zidentyfikowane jako bezpieczne. Dzięki wielopoziomowemu systemowi, który sprawdza legalność programów i może dostosować się do konkretnego użytkownika, tryb ten zapewnia bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.
  • Zoptymalizowane pod kątem zapewnienia minimalnego zużycia zasobów komputerowych.
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ