GTS wprowadza usługę Anti-DDoS

0

GTS Central Europe, dostawca zintegrowanych usług telekomunikacyjnych oraz centrum danych w Europie Środkowej i Wschodniej, wprowadził do swojej oferty usługę, której celem jest ochrona sieci klientów przed atakami typu DDoS. Rozwiązanie jest dostępne dla klientów biznesowych w regionie.

Anti-DDoS to usługa działająca w oparciu o rozwiązania chmurowe. Zapewnia ona całodobowy monitoring sieci i aktywnie blokuje szkodliwy ruch, przepuszczając jednocześnie do sieci klienta ruch właściwy. Gwarantuje to firmie ciągłą obecność w sieci oraz efektywne prowadzenie działalności biznesowej. Rozwiązanie skupia się przede wszystkim na:

  • Monitoringu – GTS aktywnie monitoruje i analizuje ruch przychodzący, wykrywając w nim wszelkie anomalie i zmiany specyfiki oraz identyfikuje najnowsze sygnatury zagrożeń, a wszystko to w czasie krótszym niż 15 minut.
  • Ochronie – eksperci GTS ds. bezpieczeństwa ściśle współpracują z klientem podczas tworzenia indywidualnego planu ochrony, łącząc technologie i stosują procedury operacyjne umożliwiające odfiltrowywanie szkodliwego ruchu.

Ochrona przed DDoS jest o tyle ważna, że w ciągu ostatniego roku, w Europie Środkowo-Wschodniej, o 40% wzrosła liczba przedsiębiorstw, które stały się celem tego typu ataków. Wielkość pojedynczego ataku osiąga obecnie kilka Gbps, czyli trzykrotnie więcej niż rok wcześniej.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ