First Responder Video – szybki przesył obrazu poprzez LTE

0

Alcatel-Lucent umożliwia służbom ratowniczym i porządkowym mobilny dostęp do wielu strumieni wideo przy użyciu bardzo szybkiej technologii 4G LTE. Nowe rozwiązanie „First Responder Video” umożliwia straży pożarnej, policji i pogotowiu ratunkowemu odbieranie i wysyłanie ważnych informacji przy użyciu urządzeń mobilnych, przyczyniając się do zwiększenia szybkości reagowania, podniesienia bezpieczeństwa, usprawnienia współpracy oraz oszczędności kosztów.

Rozwiązanie pod nazwą First Responder Video (wideo szybkiego reagowania) pozwoli ekipom straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i policji wymieniać ważne informacje ze stanowiskiem dowodzenia w sytuacjach zagrożenia. Rozwiązanie, które jest owocem badań Bell Labs (pionu badawczego Alcatela-Lucenta) w dziedzinie multimediów i przetwarzania w chmurze, zapewnia szybkie i ekonomiczne przysyłanie materiału wideo i innych informacji w czasie rzeczywistym przy użyciu technologii mobilnej łączności szerokopasmowej 4G LTE.

Rozwiązanie First Responder Video jest oparte na koncepcji „uproszczonego klienta”, co oznacza, że przetwarzanie danych odbywa się w wydajnych serwerach centralnych, a urządzenie mobilne zajmuje się jedynie odbieraniem i wysyłaniem obrazów lub innych danych. Rozwiązanie zostało zintegrowane z aplikacjami wspomagającymi dyspozytorów w centrali. Obraz wideo i dane mogą być przesyłane równocześnie do inteligentnych urządzeń mobilnych wielu różnych typów, dzięki czemu dana służba może swobodnie wdrażać urządzenia najbardziej odpowiedniego dla niej typu bądź też używać istniejących kompatybilnych urządzeń w celu maksymalnego wykorzystania już poczynionych nakładów.

Użytkownik może dostosowywać liczbę widoków obrazu i danych oraz układ ekranu, co zapewnia dostarczanie informacji w sposób odpowiedni do sytuacji oraz wielkości ekranu urządzenia. Ekipy mogą przesyłać własny obraz wideo z miejsca akcji, przy czym obsługiwane są funkcje panoramowania i przybliżania obrazu, co pozwala na dokładniejsze rozeznanie sytuacji.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ