F5 wprowadza nową usługę bezpieczeństwa, opartą na modelu „chmury”

0

F5 Networks uruchomił nową, dostępną w modelu „chmury” usługę, która chroni przed atakami na aplikacje internetowe oraz zapewnia zgodność pomiędzy dynamicznie zmieniającymi się środowiskami centrów danych i chmury.

Rozwiązanie hybrydowe Silverline zapewnia szybką implementację firewalla aplikacyjnego (Web Application Firewall – WAF) oraz ujednolicone, łatwo skalowalne polityki dotyczące jego wdrożenia. Usługa oferuje także całodobowe wsparcie ekspertów bezpieczeństwa F5 oraz możliwość skorzystania z zasobów Centrum Bezpieczeństwa (SOC – Security Operations Center).

WAF stanowi najnowszy dodatek do opartej na chmurze platformy usług Silverline i oparty został na wielokrotnie nagradzanej technologii BIG-IP Application Security Manager.
F5 dostarcza wiodące na rynku usługi WAF przeznaczone do użytku wewnątrz organizacji, jak i oferowane w modelu subskrypcji „w chmurze”. Łatwe do wdrożenia rozwiązanie WAF pozwala organizacjom na bezpieczne korzystanie z zasobów „w chmurze”, jednocześnie chroniąc aplikacje i dane przed coraz bardziej wyrafinowanymi atakami i zagrożeniami.

Nowa usługa WAF, podobnie jak dotychczasowe rozwiązania F5, zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa aplikacji, potwierdzony podczas niezależnych testów wydajności przeprowadzonych w NSS Labs. Silverline WAF zapewnia zaawansowaną ochronę przed atakami w warstwie aplikacyjnej (takimi jak te oparte na geolokalizacji, DDoS, wstrzykiwaniu złośliwego kodu SQL, zagrożeniach typu zero-day, aplikacjach AJAX, JSON payload oraz zagrożeń z listy Top Ten OWASP i innych) w modelu wygodnej, dostępnej w chmurze usłudze. Ponadto, rozwiązanie F5 WAF oferuje programowalne technologie iRules oraz iApps, aby szybko reagować i dostosowywać się do zmieniających się zagrożeń.

Silverline WAF umożliwia obniżenie kosztów operacyjnych, dzięki outsourcingowi zarządzania politykami bezpieczeństwa do wysoko wyspecjalizowanych Centrów Bezpieczeństwa (SOC) firmy F5.

Dzięki zintegrowanej ofercie Silverline, F5 dostarcza coraz więcej rozwiązań dla aplikacji hybrydowych, lokalnych oraz chmurowych, w tym rozwiązań skupionych na ochronie WAF, DDoS, IP Intelligence oraz Secure Web Gateway Services. W przyszłości, F5 będzie rozwijać ofertę usług z portfolio produktów BIG-IP poprzez platformę Silverline, dając klientom swobodę i elastyczność w łączeniu posiadanych, hostowanych i zarządzanych zasobów IT. W przypadku bardziej rozbudowanej infrastruktury, klienci będą mogli również scentralizować oraz zautomatyzować kontrolę nad politykami, poprzez API oraz integracje z rozwiązaniami do zarządzania od F5.

Oferta F5 Silverline WAF jest już dostępna. W celu uzyskania szczegółowych informacji, prosimy o kontakt z polskim biurem F5.

F5 Networks Poland
Skylight Tower, ul. Złota 59,
00-120, Warszawa,
Tel: +48 22 457 76 51
Fax: +48 22 457 76 01
E: polandinfo@f5.com

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ