F-Secure kupuje wiodącego skandynawskiego dostawcę usług bezpieczeństwa IT

0

Akwizycja nSense przez F-Secure wzmocni ofertę firmy dla największych przedsiębiorstw przez oferowanie najwyższej jakości rozwiązań i usług związanych z ochroną przed nowoczesnymi zagrożeniami.

F-Secure ogłosił dzisiaj akwizycję nSense – duńskiej firmy świadczącej kompleksowe usługi konsultacyjne, audytujące poziom ochrony przed zagrożeniami, operującą na rynku wielkich korporacji. Zakup wzmacnia pozycję F-Secure jako ważnego europejskiego producenta rozwiązań zabezpieczających i stanowi fundament dla dalszego rozwoju.

nSense zapewnia usługi związane z ochroną instytucji finansowych, dostawców usług oraz innych wielkich korporacji, a akwizycja firmy przez F-Secure oznacza rozszerzenie działalności o możliwość świadczenia doradztwa w zakresie cyberbezpieczeństwa dla największych przedsiębiorstw. Jak powiedział Christian Fredrikson, CEO F-Secure, wspólne portfolio pozwoli F-Secure na monitorowanie incydentów, kompleksową ocenę zagrożeń oraz ich badanie a także świadczenie usług zarządzania bezpieczeństwem w przedsiębiorstwach, w których infrastruktura IT stanowi krytyczny element ich działalności.

Akwizycja łączy dwie firmy, znane z innowacyjnych rozwiązań i będących zaufanymi doradcami w zakresie cyberbezpieczeństwa. F-Secure jako jedyny producent w historii czterokrotnie z rzędu otrzymał wyróżnienie Best Protection od niezależnego instytutu AV-TEST. nSense, dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w zakresie doradztwa i świadczenia usług związanych z ochroną przed najbardziej zaawansowanymi atakami, cieszy się równie wysokim uznaniem.

Wielokrotnie nagradzane rozwiązania F-Secure wykorzystywane są przez firmy na całym świecie. Produkt skanujący nSense, o nazwie Karhu, jest powszechnie używany przez wiodące instytucje finansowe, dostawców usług i inne największe korporacje. Jak mówi Christian Fredrikson oferowanie tego typu usług wielkim przedsiębiorstwom pozwoli F-Secure na dalszy wzrost a w perspektywie na bycie wiodącym europejskim dostawcą rozwiązań bezpieczeństwa IT.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ