F-Secure Booster – optymalizacja komputerów i urządzeń mobilnych

0

Kończące swój żywot baterie, wolne działanie i pochłaniające czas zabiegi związane z utrzymaniem sprzętu we właściwym stanie skłaniają do myśli o wcześniejszej wymianie urządzeń. F-Secure niesie pomoc konsumentom dzięki rozwiązaniu F-Secure Booster. Jest to darmowa aplikacja, pomagająca użytkownikom zoptymalizować działania nowych i starszych urządzeń, dzięki czemu pracują one sprawniej, szybciej i dłużej.

F-Secure Booster naprawia zniszczenia i usuwa śmieciowe pliki, które gromadzą się na komputerach i urządzeniach mobilnych w trakcie codziennych aktywności. Wiele z tych problemów jest zbyt małych, aby natychmiast zostały zauważone przez użytkowników, ale z czasem narastają i spowalniają działanie sprzętu.

F-Secure Booster odnajduje i naprawia błędy, które w trakcie eksploatacji pojawiły się na komputerach. Zajmuje się usuwaniem nieużywanych plików, tworzonych tylko do czasowego wykorzystania, aktualizacją sterowników i oprogramowania oraz optymalizowaniem procesów, które w negatywny sposób wpływają na żywotność baterii w laptopach i smartfonach. Booster zarządza również niechcianymi programami, które preinstalowane są na nowych urządzeniach.

F-Secure Booster wpływa też na bezpieczeństwo urządzeń. Zdecydowana większość cyberataków wykorzystuje luki w przestarzałym albo niezaktualizowanym oprogramowaniu, ponieważ przestępcy wiedzą, że zapewnienie najnowszych łatek dla aplikacji to bardzo pracochłonne zadanie. Booster rozwiązuje ten problem, automatycznie pobierając i instalując łatki, a w połączeniu z innymi rozwiązaniami F-Secure stanowi kompleksową ochronę.

F-Secure Booster obsługuje obecnie komputery PC z Windowsem oraz urządzenia przenośne z Androidem. Dostępny jest w wersji darmowej oraz płatnej, z rozszerzona funkcjonalnością.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ