EMC przejmuje firmę Aveksa

0

Firma EMC poinformowała o przejęciu Aveksa, dostawcy rozwiązań do zarządzania tożsamością i dostępem w oparciu o wymagania biznesowe. Aveksa zostanie włączona w struktury RSA, czyli działu zabezpieczeń firmy EMC.

Aveksa będzie rozwijać grupę produktów z serii Identity Trust Management i wniesie specjalistyczną wiedzę i czołowe technologie, które pozwolą RSA opracowywać nowe, skuteczne rozwiązania problemów związanych z zarządzaniem tożsamością i dostępem w przedsiębiorstwie, w chmurze i w urządzeniach mobilnych. Warunki umowy nie zostały ujawnione.

Rozwiązania firmy Aveksa — podobnie, jak produkty RSA — pozwalają wyeliminować szereg problemów związanych z zarządzaniem tożsamością i są stosowane przez przedsiębiorstwa różnej wielkości i z różnych sektorów gospodarki, takich jak usługi finansowe, ochrona zdrowia, handel detaliczny, energetyka i usługi komunalne, telekomunikacja, transport czy produkcja przemysłowa. Aveksa, to kompleksowe rozwiązanie, obejmujące wiele heterogenicznych systemów informatycznych przeznaczonych zarówno dla środowisk wewnątrz przedsiębiorstwa, jak i dla modelu udostępniania oprogramowania jako usługi (SaaS). Zostało ono zaprojektowane z myślą o łatwej integracji z infrastrukturą przedsiębiorstwa.

Produkty firmy Aveksa uzupełniają szeroką ofertę rozwiązań RSA do uwierzytelniania, zarządzania dostępem i federacji tożsamości. RSA i Aveksa połączą koncepcje uwierzytelniania i zarządzania tożsamością w ramach platformy Adaptive Identity. Firmy będą mieć możliwość analizy wielkich zbiorów danych w celu przekształcenia zarządzania tożsamością i kontroli dostępu w taki sposób, aby w przypadku poufnych informacji był on zapewniony wyłącznie uprawnionym użytkownikom w przedsiębiorstwie.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ