Dostarczamy kompletne, zintegrowane i działające rozwiązania komunikacyjne

Executive ViewPoint

0

O trendach wpływających na rynek rozwiązań klasy Unified Communications, potrzebie zapewnienia elastyczności i skalowalności środowiska komunikacji, o znaczeniu tego typu systemów dla pracy zespołowej, zdalnej i współpracy z klientami, a także o szczegółach oferty mówi Johannes Nowak, Dyrektor rozwoju biznesu międzynarodowego w firmie innovaphone.

Jakie trendy ogrywają dziś największą rolę na rynku rozwiązań wspierających komunikację biznesową?

Głównym trendem kształtującym dzisiejsze środowiska komunikacyjne w firmach jest migracja do technologii IP. Wykorzystanie standardowych protokołów internetowych pozwala uprościć środowiska komunikacyjne i wzbogacić je o szereg funkcji odpowiadających potrzebom użytkowników. Pozwala też, w ramach jednego środowiska zintegrować szereg kanałów komunikacji – komunikatory tekstowe, głos i wideo. Dzięki temu, dzisiejsze środowiska zintegrowanej komunikacji ułatwiają bieżącą komunikację w firmie i usprawniają pracę wielu działów, a co z tym idzie dostarczają bardzo wymiernych wartości biznesowych. Doskonale wpisują się też w zmiany sposobu wykonywania pracy. Rozwiązania tego typu są już standardem na wielu rynkach, choć ich upowszechnienie następuje z różną dynamiką. Z kolei jednym z głównych wyzwań związanych z wykorzystaniem na dużą skalę nowoczesnych narzędzi komunikacyjnych staje się zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa i poufności.

W jaki sposób potrzeby te wpływają na ofertę firmy innovaphone?

Firma innovaphone od początku istnienia, czyli od 20 lat, koncentruje się na technologiach typu „pure IP”. Naszym klientom proponujemy rozwiązania pozwalające m.in. na płynne dostosowanie posiadanych środowisk komunikacyjnych do dzisiejszych potrzeb użytkowników i możliwości oferowanych przez dostępne obecnie technologie w sposób zapewniający wysoką ochronę dotychczasowych inwestycji. Ponadto platforma innovaphone PBX zapewnia dostęp do wszystkich funkcjonalności wykorzystywanych w nowoczesnej komunikacji, w tym: ścisłej integracji narzędzi komunikacyjnych, funkcji pozwalających na udostępnianie pulpitów i aplikacji, czy zintegrowane komponenty bezpieczeństwa. Potrzebom w zakresie bezpieczeństwa odpowiadamy integrując dodatkowe, wyspecjalizowane elementy bezpieczeństwa – jak ochrona sesji czy reverse proxy – bezpośrednio w naszych systemach.

Jakie funkcje komunikacyjne wyróżniają rozwiązania innovaphone?

Moim zdaniem główne zalety oferty innovaphone nie są determinowane konkretnymi funkcjonalnościami. Wynikają raczej z unikalnej architektury naszych rozwiązań i specyficznej kultury organizacyjnej innovaphone. Proszę pamiętać, że choć jesteśmy globalną marką, to fundamentem naszej organizacji jest niemiecka myśl inżynierska. Pozostajemy też firmą niezależną od zewnętrznych akcjonariuszy. W efekcie, naszą ofertę rozwijamy kładąc nacisk na zapewnienie długoterminowej wartości biznesowej i dostarczanie rozwiązań o wysokiej jakości, stabilności i dostępności.

Przykładowo, nasze rozwiązanie All-in-One Box w ramach jednego produktu łączy funkcjonalność bramki IP i PBX, a także platformy Unified Communications, wspiera technologie mobilne i zapewnia skuteczne mechanizmy bezpieczeństwa bez konieczności wykorzystywania jakichkolwiek dodatkowych serwerów. Co ważne, rozwiązania innovaphone opierają się na autorskim środowisku operacyjnym, dzięki czemu w bardzo efektywny sposób wykorzystują dostępne zasoby.

Rozwiązania innovaphone wyróżnia też duża elastyczność w zakresie wdrożenia i użytkowania. Oferujemy narzędzia, które mogą być używane w oparciu o rozwiązania sprzętowe, zwirtualizowane i chmurowe, w ramach dowolnej kombinacji tych modeli, a także w bardzo zróżnicowanych zastosowaniach.

Jakie znaczenie dla Państwa klientów ma fakt, że innovaphone oferuje zarówno rozwiązania sprzętowe, jak i aplikacyjne?

Oferując sprzęt i oprogramowanie dostarczamy kompletne, precyzyjnie zintegrowane i działające rozwiązania komunikacyjne. Tym samym, jesteśmy w stanie pogodzić oczekiwania w zakresie elastyczności i efektywności narzędzi komunikacyjnych z koniecznością zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa i poufności. Dodatkową korzyścią jest też uproszczenie projektów wdrożeniowych, co jest istotne zarówno dla użytkowników naszych rozwiązań, jak i dla integratorów.

Obecnie trwają również testy naszej nowej platformy aplikacyjnej. Będzie ona bardziej otwarta na integrację z zewnętrznymi rozwiązaniami, co we współpracy z niezależnymi dostawcami oprogramowania, pozwoli nam zaoferować klientom szereg nowych funkcji komunikacyjnych i aplikacji odpowiadających na specyficzne potrzeby różnych branż. Już dziś zapewniamy szereg dodatkowych aplikacji wspierających m.in. raportowanie, nagrywanie rozmów, czy operacje typowo operatorskie.

W dzisiejszych czasach, kiedy działalność biznesowa praktycznie nie istnieje w oderwaniu od technologii IT szczególnego znaczenia nabierają kwestie związane z bezpieczeństwem i zapewnieniem wysokiej dostępności. W jaki sposób odpowiadają Państwo tego rodzaju wymaganiom?

Fundamentem zabezpieczeń naszej platformy komunikacyjnej jest wspomniany system operacyjny innovaphone. W naszych rozwiązaniach zaimplementowaliśmy m.in. najnowocześniejsze mechanizmy bezpieczeństwa. Wspieramy m.in. protokoły ICE, STUN i TURN, szyfrowanie DTLS. Dodatkowo, platforma innovaphone dysponuje zintegrowanym serwerem WebRTC i wspiera szereg nowoczesnych kodeków, w tym OPUS i VP8. Technologie te poprawiają poziom bezpieczeństwa komunikacji, także w wymiarze pracy zdalnej, zespołowej i współpracy z klientami. Wspomniane komponenty oferujemy w ramach licencji naszej platformy. Warto wspomnieć także o pełnej nadmiarowości krytycznych komponentów naszych rozwiązań, która przekłada się na stabilność i dostępność platformy komunikacyjnej. Duże znaczenie ma tu także fakt, że wykorzystujemy sprawdzone komponenty sprzętowe.

Czy rozwiązania innovaphone mogą być wykorzystywane w modelu cloud computing?

Tak, przy czym chmura obliczeniowa to tylko jeden z możliwych sposobów wykorzystania naszych rozwiązań. Nie chcemy narzucać klientom żadnego sposobu użytkowania naszych rozwiązań. Zamiast tego staramy się zapewnić taką samą funkcjonalność i poziom bezpieczeństwa niezależnie od formy wdrożenia. W efekcie inwestujemy w rozwój naszych technologii z myślą o projektach opartych na chmurze, lokalnej infrastrukturze lub dowolnym połączeniu tych modeli. Jest to pewnego rodzaju zobowiązanie względem naszych klientów, dzięki któremu będą oni mogli używać naszych technologii w taki sposób, jaki jest dla nich najlepszy.

Jakiego rodzaju firmy mogą w największym stopniu skorzystać z Państwa rozwiązań?

Nie ma tu żadnych ograniczeń. Platformę innovaphone PBX cechuje wysoka skalowalność. Dzięki temu te same rozwiązania sprzętowe i aplikacyjne mogą być z powodzeniem użytkowane w mniejszych firmach zatrudniających kilkanaście osób, jak i w największych korporacjach, gdzie z platformy Unified Communications korzystają tysiące użytkowników. Nie nakładamy tu żadnych ograniczeń zarówno względem dystrybutorów, jak i klientów. Jeśli chodzi o branże, to nasze rozwiązania są stworzone przede wszystkim z myślą o firmach wielooddziałowych lub takich, o rozproszonej strukturze organizacyjnej. Do grona klientów innovaphone należą przedsiębiorstwa działające w branżach, takich jak: handel detaliczny, transport i przemysł, ale też instytucje z sektora administracji publicznej, ochrony zdrowia czy energetyki.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ