Najlepsze zastosowania rozwiązań do wideotelefonii

0

Komunikacja wideo może mieć duży wpływ na działalność biznesową i strategię komunikacji w firmach. Oprócz usprawnienia istniejących struktur komunikacyjnych i otwarcia nowego kanału komunikacji, ma też inne zalety. Dlatego upewnij się, że Twoja firma potrafi wykorzystać wszystkie możliwości wideokomunikacji. Przedstawiamy najlepsze zastosowania i wskazówki, które Ci w tym pomogą.

Partnerem bloga jest firma innovaphone.

Wideotelefonia przynosi szereg korzyści, m.in. oszczędność wydatków związanych z podróżami służbowymi. Co istotne, współczesne rozwiązania do wideotelefonii są w zasięgu nawet małych firm. Jednak nie chodzi wyłącznie o koszty zakupu takiego rozwiązania. Stosunkowo niskie są również wymagania co do przepustowości łączy. Duże konferencje dla wielu uczestników można, w przypadku rozwiązania oferowanego przez innovaphone, prowadzić w wirtualnych pokojach konferencyjnych, a użytkownicy z zewnątrz mogą łączyć się przez WebRTC. Wygodne jest również prowadzenie trójstronnych spotkań organizowanych ad-hoc. Można je rozpocząć jednym kliknięciem myszy bez dodatkowego wyposażenia i zakupu nowego sprzętu lub czasochłonnych konfiguracji.

Szkolenia pracowników
Szkolenia pracowników bywają kosztowne. To jeden z powodów, dla których niektóre firmy rezygnują ze szkoleń. Wideokonferencje to jeden z najlepszych sposobów na obniżenie tych kosztów, dzięki czemu pracownicy mogą zdobyć nową wiedzą. Szkolenia mobilne mogą zmniejszyć tradycyjne koszty szkoleń i skrócić czas potrzebny na ich odbycie. Pracownicy mogą ukończyć szkolenie według odpowiadającego im harmonogramu. Zdalne szkolenia obniżają więc nie tylko koszty, ale także zapewniają większą elastyczność.

Lepszy kontakt z mobilnymi pracownikami
Jeśli frekwencja na spotkaniach jest niska, ponieważ wiele osób pracuje w terenie, można im dać możliwość wideokomunikacji. Jest to szczególnie przydatne właśnie dla pracowników mobilnych, którzy fizycznie nie mogą uczestniczyć w spotkaniach. Dając pracownikom tę dodatkową opcję, poprawia się wymianę informacji w firmie. Przykładowo, dzięki rozwiązaniu do wideotelefonii oferowanemu przez firmę innovaphone istnieje możliwość korzystania podczas zdalnych spotkań z innych aplikacji. Tzw. Application Sharing umożliwia wspólną pracę nad jednym dokumentem w tym samym czasie osobom znajdującym się w różnych lokalizacjach.

Rozmowy rekrutacyjne
Rozmowy rekrutacyjne to kolejny przykład tego, jak wideokomunikacja może pomóc w obniżeniu kosztów. Rekrutacja może być jednym z najbardziej kosztownych procesów, przed którymi stoją firmy: opłaty dla rekruterów, czas spędzony na czytaniu życiorysów, a czasem nawet koszty podróży – razem może to dać sporą kwotę. Znalezienie odpowiednich pracowników jest jednak niezbędne, więc zazwyczaj firmy nie oszczędzają w tym obszarze. Jednak komunikacja wideo umożliwia prowadzenie produktywnych rozmów online, dzięki czemu można poznać każdego kandydata. W rzeczywistości, dzięki zmniejszeniu kosztów, można w ten sposób spotkać się z większą liczbą kandydatów, a w efekcie znaleźć lepszych pracowników.

Najwyższa jakość dźwięku
Istotną kwestią w komunikacji wideo jest zapewnienie wysokiej jakości dźwięku, żeby głos dało się łatwo zrozumieć. Niektóre firmy koncentrują się wyłącznie na jakości obrazu i pozostawiają dźwięk na dalszym planie. Jeśli jednak dźwięk nie brzmi dobrze, wideorozmowy nie będą komfortowe. Uzyskanie dobrej jakości dźwięku nie powinno zająć dużo czasu. Jeśli rozmowa odbywa się z poziomu laptopa, nie używaj wbudowanego mikrofonu. Warto zadbać odpowiedni zestaw słuchawkowy i mikrofon – to od razu znacznie poprawi jakość dźwięku.

Miesiąc bezpiecznej i szybkiej komunikacji

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ