QNAP prezentuje nowe rozwiązania na targach Computex

0

Podczas tegorocznych targów Computex zaprezentowano m.in. nowe modele serwerów NAS firmy Qnap, a także nowe usługi i rozwiązania oparte na mechanizmach sztucznej inteligencji. Nowe rozwiązania mają odpowiadać na potrzeby służby zdrowia i zdalnej opieki medycznej.

Firma QNAP oferuje oprogramowanie i sprzęt pozwalające w pełni zaspokoić potrzeby placówek służby zdrowia w dziedzinie wdrażania rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji. Pierwsze wdrożenia nowych rozwiązań dotyczą zastosowań w okulistyce. Serwer QNAP NAS z uruchomionymi pakietem narzędzi QuAI doskonale sprawdza się jako centrum przetwarzania AI z funkcjami uczenia maszynowego, potrafiące m.in. uczyć się wykrywać określone schorzenia oka. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala nie tylko zwiększyć skuteczność diagnozowania, ale również znacząco wesprzeć organizacje medyczne, którym brakuje personelu lub zasobów. Wszystkie rejestrowane obrazy DICOM mogą być automatycznie backupowane do innego NAS-a, na którym uruchomione będzie Oprogramowanie Orthanc z systemem archiwizowania zdjęć oraz komunikacji – co znacznie usprawnia zarządzanie informacjami o pacjencie oraz realizowanie zadań z dziedziny telemedycyny.

QVR Pro – cyfrowy system monitoring wideo z inteligentnym zarządzaniem wydarzeniami

Rozwiązanie do monitoring wideo QVR Pro działa na serwerze NAS jednocześnie z jego podstawowym systemem operacyjnym – jako niezależne środowisko systemowe. Administratorzy mogą wydzielić dedykowaną dla niego przestrzeń dyskową i skonfigurować system tak, by inne aplikacje uruchomione na serwerze nie miały wpływu na wydajność i stabilność QVR Pro.

Oprogramowanie to zostało zaprojektowane z myślą o efektywnym zarządzaniu zadaniami z dziedziny monitoringu i oferuje użytkownikom rozbudowany zestaw funkcji, takich jak m.in. możliwość korzystania z międzyplatformowych aplikacji klienckich do przeglądania nagrań/obrazu z kamer i zarządzania nimi, zadania CMS, wznawianie pracy po awarii czy możliwość rozszerzania przestrzeni dyskowej. Użytkownicy mogą również korzystać z bardziej zaawansowanych funkcji, takich jak rozbudowana obsługa kamer, inteligentne zarządzanie incydentami czy inteligenta analiza obrazu (IVA – Intelligent Video Analytics) z systemem rozpoznawania twarzy.

Maksymalna wydajność NAS – dzięki przetwarzaniu danych wspieranemu przez GPU oraz akceleracji iSER

Podczas targów QNAP zaprezentował również nową serię rozwiązań NAS – TS-x77XU. Będą to nowe modele rack wyposażone w układy AMD Ryzen. Według zapowiedzi urządzenia z serii TS-x77XU oferują rozbudowane wsparcie dla kart graficznych, zapewniając tym samym wysoką wydajność niezbędną m.in. w kontekście wdrażania wymagających dużej mocy obliczeniowej aplikacji z dziedziny AI. Karty graficzne mogą również być udostępniane wirtualnym maszynom, dostarczając im tym samym odpowiednio wysokiej mocy obliczeniowej. W kontekście obsługi aplikacji wirtualnych istotna jest też obsługa technologii iSCSI Extensions for RDMA (iSER, zwiększającą szybkość przesyłania danych) oraz VMware® ESXi (ograniczającą obciążenie procesora w serwerze ESXi). Według przedstawicieli producenta zastosowanie iSER może znacząco zwiększyć wydajność serwera NAS – to idealne narzędzie do optymalizowania wymagających aplikacji wirtualnych.

Zapowiedź QTS 4.3.5: rewolucja w przechowywaniu danych i obsłudze sieci

QNAP od pewnego czasu rozwija swoją ofertę NAS-ów obsługujących standard 10GbE, a także przełączników 10GbE i adapterów bezprzewodowych. Przygotowywany właśnie do premiery system QTS 4.3.5 zawierał będzie nowości, które dodatkowo zwiększą możliwości użytkowników w zakresie korzystania z 10GbE.

QNAP zmodernizował m.in. aplikację Network and Virtual Switch, która będzie potrafiła wizualizować schemat połączeń fizycznych i wirtualnych na mapie topologicznej sieci (co zdecydowanie u łatwi zarządzanie złożonymi środowiskami sieciowymi). Autorski protokół VPN QNAP QBelt pozwoli z kolei na szyfrowanie ruchu podczas korzystania z poufnych danych i zminimalizuje ryzyko przechwycenia takiego ruchu. Jednocześnie firma wprowadzi kolejne narzędzie zwiększające efektywność wykorzystania przestrzeni dyskowej – od over-provisionigu SSD (zwiększającego szybkość zapisu danych, by w pełni wykorzystać potencjał 10GbE) do bardziej elastycznego zarządzania i konfigurowania migawek. Dzięki wszystkim tym nowościom urządzenia QNAP NAS stają się prawdziwie wszechstronnymi, kompletnymi rozwiązaniami z dziedziny przechowywania i przetwarzania danych.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ