Nowy system operacyjny SUSE Linux Enterprise pomoże w cyfrowej transformacji

1

Według zapowiedzi multimodalna platforma operacyjna SUSE Linux Enterprise 15 została zaprojektowana jako rozwiązanie wspierające procesy zmian biznesowych oparte na definiowalnej programowo infrastrukturze IT.

System SUSE Linux Enterprise 15 cechować ma m.in. wsparcie dla tradycyjnej infrastruktury IT, infrastruktury zdefiniowanej przez oprogramowanie oraz architektury zorientowanej na aplikacje. Dzięki temu, nowa platforma SUSE zapewniać ma wsparcie zarówno dla nowoczesnych, zwinnych aplikacji biznesowych, jak i dla rozwiązań opartych na bardziej klasycznym podejściu. Nowa wersja środowiska operacyjnego SUSE Linux Enterprise ma także wpisywać się w potrzeby związane z zapewnieniem jak największej elastyczności infrastruktury IT i postępującej optymalizacji kosztów. „Organizacje na całym świecie tak przekształcają swoje systemy informatyczne, by mogły wykorzystać nowoczesne i zwinne technologie. Potrzebują jednocześnie różnych infrastruktur IT do obsługi poszczególnych aplikacji i obciążeń serwerowych. Często oznacza to konieczność integracji posiadanych w firmie platform z rozwiązaniami opartymi na chmurze, łączenia tradycyjnego rozwoju aplikacji z programowaniem opartym na kontenerach, czy potrzebę uzupełnienia starszych aplikacji o mikrousługi. By połączyć tradycyjną i zdefiniowaną przez oprogramowanie infrastrukturę IT, firma SUSE zbudowała multimodalny system operacyjny – SUSE Linux Enterprise 15” – podkreśla Thomas Di Giacomo, dyrektor ds. technologii w firmie SUSE. Według jego zapewnień, SUSE Linux Enterprise 15 to nowoczesny, modułowy system operacyjny, który pomaga uprościć zarządzanie multimodalnymi środowiskami IT. Ma też ułatwiać wdrażanie i przenoszenie aplikacji oraz obciążeń serwerowych pomiędzy infrastrukturą lokalną i środowiskami przetwarzania opartymi na usługach dostarczanych w modelu chmury obliczeniowej.

Poza platformą SUSE Linux Enterprise 15 w ofercie firmy SUSE znalazły się też rozwiązania SUSE Manager 3.2 oraz SUSE Linux Enterprise High Performance Computing 15. Zdaniem przedstawicieli producenta, zostały one stworzone z myślą o wspieraniu klientów w wykorzystaniu innowacji w procesie cyfrowej transformacji, przy jednoczesnym zaspokajaniu potrzeb związanych z koniecznością utrzymywania bardziej klasycznych rozwiązań IT. Oprogramowanie SUSE Manager 3.2 jest już dostępne na rynku, a systemy z rodziny SUSE Linux Enterprise 15 ukażą się w połowie lipca.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ