Wszystko o zaawansowanych rozwiązaniach IT

Pamięć wirtualna (swap RAM)

Umożliwia systemowi pracę w przypadku niewystarczających zasobów pamięci RAM. Tworzona zwykle na dysku HDD, powoduje, ze dany proces widzi i traktuje ją tak samo jak inne rodzaje pamięci. Chociaż umożliwia danemu procesowi poprawne działanie w przypadku zbyt małej ilości RAM to ze względu na szybkość dysków twardych znacznie spowalnia komputer.

Raporty

Centrum danych zgodne z rekomendacją D

Doniesienia o awariach bankowych serwisów internetowych lub utracie danych zaczynają coraz bardziej niepokoić klientów. Problem dostrzegła również Komisja Nadzoru Finansowego, która przedstawiła harmonogram dostosowania instytucji finansowych do Rekomendacji D do końca 2014 roku.

Badania rynku

Polski rynek telekomunikacyjny

Rynek telekomunikacyjny w Polsce w 2013 r. zanotował spadek. Jednak, jak wynika z raportu „Rynek telekomunikacyjny w Polsce 2014 – analiza regionalna. Prognozy rozwoju na lata 2014-2018”, sytuacja na rynku była zróżnicowana nie tylko w zależności od poszczególnych typów usług, ale również w podziale na poszczególne województwa.

Wywiady ITfocus

VMware

IT Focus rozmawia z Piotrem Fąderskim, country managerem VMware Polska, o konkurencji, nowych produktach i trendach na rynku wirtualizacji.

Zdaniem Eksperta

VPS SSH PuTTY

Druga część krótkiego poradnika o tym jak skonfigurować program PuTTY w Windows i VPS zdalny serwer linux do logowania się bez użycia hasła. To bezpieczny sposób logowania poprzez SSH. Poradnik dla początkujących.

Testy

NETGEAR JWNR2010

JWNR2010 to niedrogi router sieci bezprzewodowej z opcją dostępu dla gości, wyposażony w funkcję ochrony rodzicielskiej oraz oprogramowanie NETGEAR genie do zarządzania wybranymi funkcjami urządzenia z poziomu smartfonu.

Treści partnerów

Blogi tematyczne