Wszystko o zaawansowanych rozwiązaniach IT

Pamięć wirtualna (swap RAM)

Umożliwia systemowi pracę w przypadku niewystarczających zasobów pamięci RAM. Tworzona zwykle na dysku HDD, powoduje, ze dany proces widzi i traktuje ją tak samo jak inne rodzaje pamięci. Chociaż umożliwia danemu procesowi poprawne działanie w przypadku zbyt małej ilości RAM to ze względu na szybkość dysków twardych znacznie spowalnia komputer.

Raporty


Firma CommVault po raz kolejny znalazła się w prestiżowym kwadrancie Liderów w raporcie branżowym Magic Quadrant firmy Gartner, Inc. dotyczącym oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych oraz zintegrowanych urządzeń. CommVault otrzymał to wyróżnienie czwarty rok z rzędu.

Badania rynku

infrastruktura informatyczna

Z badań przeprowadzonych przez IDC na zlecenie Oracle wynika, że uproszczenie infrastruktury informatycznej prowadzi do lepszych wyników biznesowych.

Wywiady ITfocus

Bezpieczeństwo w chmurze

IT Focus rozmawia z Sebastianem Kisielem, inżynierem systemowym w firmie Citrix, o tym, jak firmy mogą zabezpieczyć swoje dane w różnorodnych środowiskach.

Zdaniem Eksperta

Ataki DDoS

Ataki DDoS to coraz częściej spotykane zjawisko, które dotyczy już nie tylko największych organizacji, ale niemal każdej firmy. Ataki typu DDoS polegają na wysłaniu do serwisu internetowego olbrzymiej liczby celowo wygenerowanych, sztucznych zapytań, które mają sprawić, że nie będzie on w stanie przyjmować żadnych nowych połączeń od realnych użytkowników.

Testy

NETGEAR JWNR2010

JWNR2010 to niedrogi router sieci bezprzewodowej z opcją dostępu dla gości, wyposażony w funkcję ochrony rodzicielskiej oraz oprogramowanie NETGEAR genie do zarządzania wybranymi funkcjami urządzenia z poziomu smartfonu.

Treści partnerów

Macierz HP 3PAR StoreServ 7400 zastąpiła w Alior Banku wysłużone systemy HP EVA.


Gwarancja dynamicznego<br />
rozwoju z HP 3PAR StorServ

Blogi tematyczne