Wszystko o zaawansowanych rozwiązaniach IT

Pamięć wirtualna (swap RAM)

Umożliwia systemowi pracę w przypadku niewystarczających zasobów pamięci RAM. Tworzona zwykle na dysku HDD, powoduje, ze dany proces widzi i traktuje ją tak samo jak inne rodzaje pamięci. Chociaż umożliwia danemu procesowi poprawne działanie w przypadku zbyt małej ilości RAM to ze względu na szybkość dysków twardych znacznie spowalnia komputer.

Raporty


Firma CommVault po raz kolejny znalazła się w prestiżowym kwadrancie Liderów w raporcie branżowym Magic Quadrant firmy Gartner, Inc. dotyczącym oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych oraz zintegrowanych urządzeń. CommVault otrzymał to wyróżnienie czwarty rok z rzędu.

Badania rynku

infrastruktura informatyczna

Z badań przeprowadzonych przez IDC na zlecenie Oracle wynika, że uproszczenie infrastruktury informatycznej prowadzi do lepszych wyników biznesowych.

Wywiady ITfocus

Bezpieczeństwo w chmurze

IT Focus rozmawia z Sebastianem Kisielem, inżynierem systemowym w firmie Citrix, o tym, jak firmy mogą zabezpieczyć swoje dane w różnorodnych środowiskach.

Zdaniem Eksperta

MDM – zarządzanie mobilną flotą

Systemy MDM, czyli urządzenia mobilne na kontrolowanym. Jak zabezpieczyć firmowe dane? – Leszek Hołda, prezes Integrated Solutions

Testy

NETGEAR JWNR2010

JWNR2010 to niedrogi router sieci bezprzewodowej z opcją dostępu dla gości, wyposażony w funkcję ochrony rodzicielskiej oraz oprogramowanie NETGEAR genie do zarządzania wybranymi funkcjami urządzenia z poziomu smartfonu.

Treści partnerów

Macierz HP 3PAR StoreServ 7400 zastąpiła w Alior Banku wysłużone systemy HP EVA.


Gwarancja dynamicznego<br />
rozwoju z HP 3PAR StorServ

Blogi tematyczne