Wszystko o zaawansowanych rozwiązaniach IT

Pamięć wirtualna (swap RAM)

Umożliwia systemowi pracę w przypadku niewystarczających zasobów pamięci RAM. Tworzona zwykle na dysku HDD, powoduje, ze dany proces widzi i traktuje ją tak samo jak inne rodzaje pamięci. Chociaż umożliwia danemu procesowi poprawne działanie w przypadku zbyt małej ilości RAM to ze względu na szybkość dysków twardych znacznie spowalnia komputer.

Raporty

Cyberprzestępcy sprzedają karty kredytowe przez telefon

RSA, dział zabezpieczeń firmy EMC, opublikował raport „Online Fraud Report” przedstawiający najważniejsze informacje odnośnie trendów w atakach typu phishing, m.in. najczęściej stosowane techniki ataków, a także listę państw, w których w ostatnim miesiącu wykrywa się ich najwięcej.

Badania rynku

Macierze dyskowe w Europie Środkowo- Wschodniej.

Przedsiębiorcy Europy Środkowo- Wschodniej zgłaszają rosnący popyt na macierze dyskowe. Jak wynika z danych IDC w drugim kwartale 2014 roku producenci sprzedali sprzęt o łącznej wartości 244.38 mln USD, co oznacza 8,2 proc. wzrost w skali rok do roku.

Wywiady ITfocus

VMware

IT Focus rozmawia z Piotrem Fąderskim, country managerem VMware Polska, o konkurencji, nowych produktach i trendach na rynku wirtualizacji.

Zdaniem Eksperta


Od skalowalności dostępnej na żądanie po rozwój mobilności – rozwiązania chmurowe gwarantują korzyści zarówno organizacjom, jak i użytkownikom. Cloud computing staje się dla dużych firm coraz bardziej oczywistą technologią, jednak sektor MSP wciąż pozostaje nieufny wobec tego rodzaju rozwiązań.

Testy

NETGEAR JWNR2010

JWNR2010 to niedrogi router sieci bezprzewodowej z opcją dostępu dla gości, wyposażony w funkcję ochrony rodzicielskiej oraz oprogramowanie NETGEAR genie do zarządzania wybranymi funkcjami urządzenia z poziomu smartfonu.

Treści partnerów

Blogi tematyczne