Wszystko o zaawansowanych rozwiązaniach IT

Pamięć wirtualna (swap RAM)

Umożliwia systemowi pracę w przypadku niewystarczających zasobów pamięci RAM. Tworzona zwykle na dysku HDD, powoduje, ze dany proces widzi i traktuje ją tak samo jak inne rodzaje pamięci. Chociaż umożliwia danemu procesowi poprawne działanie w przypadku zbyt małej ilości RAM to ze względu na szybkość dysków twardych znacznie spowalnia komputer.

Raporty

Centrum danych zgodne z rekomendacją D

Doniesienia o awariach bankowych serwisów internetowych lub utracie danych zaczynają coraz bardziej niepokoić klientów. Problem dostrzegła również Komisja Nadzoru Finansowego, która przedstawiła harmonogram dostosowania instytucji finansowych do Rekomendacji D do końca 2014 roku.

Badania rynku

Telefonia IP, koszty wdrożenia, zakupu

Więcej za mniej – to slogan, którym chętnie żonglują producenci z branży IT. A jak jest naprawdę? Analitycy z Nemertes Research wzięli pod lupę systemy telefonii IP.

Wywiady ITfocus

VMware

IT Focus rozmawia z Piotrem Fąderskim, country managerem VMware Polska, o konkurencji, nowych produktach i trendach na rynku wirtualizacji.

Zdaniem Eksperta

MDM – zarządzanie mobilną flotą

Systemy MDM, czyli urządzenia mobilne na kontrolowanym. Jak zabezpieczyć firmowe dane? – Leszek Hołda, prezes Integrated Solutions

Testy

NETGEAR JWNR2010

JWNR2010 to niedrogi router sieci bezprzewodowej z opcją dostępu dla gości, wyposażony w funkcję ochrony rodzicielskiej oraz oprogramowanie NETGEAR genie do zarządzania wybranymi funkcjami urządzenia z poziomu smartfonu.

Treści partnerów

Macierz HP 3PAR StoreServ 7400 zastąpiła w Alior Banku wysłużone systemy HP EVA.


Gwarancja dynamicznego<br />
rozwoju z HP 3PAR StorServ

Blogi tematyczne