Wszystko o zaawansowanych rozwiązaniach IT

Pamięć wirtualna (swap RAM)

Umożliwia systemowi pracę w przypadku niewystarczających zasobów pamięci RAM. Tworzona zwykle na dysku HDD, powoduje, ze dany proces widzi i traktuje ją tak samo jak inne rodzaje pamięci. Chociaż umożliwia danemu procesowi poprawne działanie w przypadku zbyt małej ilości RAM to ze względu na szybkość dysków twardych znacznie spowalnia komputer.

Raporty

Systemy nawigacji samochodowej analizujące natężenie ruchu, kamery wykrywające śmieci w miejscach publicznych czy samoregulujące się lampy uliczne. To tylko kilka rozwiązań, które wraz z wdrażaniem idei inteligentnych miast oraz Internetu rzeczy, mogą stać się powszechne. Wraz z nimi pojawią się nowe rodzaje zagrożeń.

Badania rynku

Microsoft logo

Technologia informatyczna podnosi jakość obsługi klientów oraz poprawia komunikację i produktywność pracowników w firmach z sektora małych i średnich organizacji – to główny wniosek płynący z badań „Nowoczesne IT w MŚP” realizowanych przez Ipsos MORI dla Microsoft w 2015 roku.

Wywiady ITfocus

Wiosną odbędą się cztery webinaria otwarte dla wszystkich uczestników.

O tematyce czterech bezpłatnych webinariów VMware IT Heroes 2016, przyczynach niepowodzenia biznesowych projektów informatycznych, a także czynnikach ograniczających zwinność IT i przykładach wykorzystania wirtualizacji warstwy sieciowej mówi Paweł Korzec, Systems Engineering Manager na region Europy Wschodniej w VMware.

Zdaniem Eksperta

Usługa Disaster Recovery as a Service (DRaaS) obniża koszty, a także zwiększa efektywność i dostępność dla wielu firm ze względu na cenę, która stanowi ułamek ceny typowych rozwiązań Disaster Recovery. Ze względu na cenę może być szczególnie atrakcyjną usługą dla małych i średnich firm.

Testy

Najnowsza wersja Axence nVision wprowadza odświeżony moduł HelpDesk z automatyzacjami oraz zgłoszeniami odświeżanymi w czasie rzeczywistym. Axence kolejny już raz udowadnia, że rozwijając swoje oprogramowanie, koncentruje się na rzeczywistych potrzebach przedsiębiorstw w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania IT.

Treści partnerów


Fujitsu Eternus

Macierze z serii ETERNUS DX to doskonały wybór dla tych, którzy szukają elastycznych pamięci masowych, łatwo dostosowujących się do zmieniających się warunków w biznesie. Oparte na wydajnej platformie sprzętowej, z dostępem do danych blokowych i plikowych, umożliwiają efektywną konsolidację pamięci masowej i zapewniają wyjątkową szybkość działania.

Blogi tematyczne