Wszystko o zaawansowanych rozwiązaniach IT

Pamięć wirtualna (swap RAM)

Umożliwia systemowi pracę w przypadku niewystarczających zasobów pamięci RAM. Tworzona zwykle na dysku HDD, powoduje, ze dany proces widzi i traktuje ją tak samo jak inne rodzaje pamięci. Chociaż umożliwia danemu procesowi poprawne działanie w przypadku zbyt małej ilości RAM to ze względu na szybkość dysków twardych znacznie spowalnia komputer.

Raporty


Co roku tysiące użytkowników komputerów traci zawartość swojego sprzętu.

Badania rynku

Microsoft Logo

Biorąc pod uwagę stopień cyfryzacji biznesu, polska gospodarka w rankingu Komisji Europejskiej zajmuje aktualnie szóste miejsce od końca. Ze wskaźnikiem na poziomie 0,38, przy maksymalnej wartości sięgającej 1, plasujemy się na 23. pozycji na 28 państw Unii Europejskiej . W porównaniu z zeszłym rokiem zanotowaliśmy spadek o jedną pozycję. I choć może się wydawać, że od biznesu 2.0 dzielą nas lata, to w rzeczywistości polskie firmy do cyfrowej rewolucji mają tylko jeden krok. Jeśli zdecydują się go postawić, może okazać się on krokiem przełomowym w ich rozwoju. Jednym z projektów, który ma zachęcić polskie mikro- i małe przedsiębiorstwa do wykorzystywania nowych technologii, w tym mobilnych i chmurowych na rzecz poprawy ich wydajności są FIRMOWE (R)EWOLUCJE. Partnerami projektu są Konfederacja Lewiatan, home.pl i Microsoft, a już 3 sierpnia poznamy 12 firm, które będą beneficjentami cyfrowej transformacji.

Wywiady ITfocus


IT Focus rozmawia z Ciaranem Whooley, Head of Client Services w Linedata, o nowych projektach i planach rozwoju.

Zdaniem Eksperta

SMAC

Chcąc osiągnąć sukces w biznesie, musisz być o krok przed innymi i stosować rozwiązania, które wyróżnią Cię na konkurencyjnym rynku oraz sprawią, że to właśnie Twoja oferta zostanie wybrana przez klienta. Jedną z biznesowych przewag mogą dać Ci technologie kryjące się pod akronimem, który już na stałe zagościł w świecie biznesu, czyli SMAC – nazywane również trzecią platformą.

Testy

NETGEAR JWNR2010

JWNR2010 to niedrogi router sieci bezprzewodowej z opcją dostępu dla gości, wyposażony w funkcję ochrony rodzicielskiej oraz oprogramowanie NETGEAR genie do zarządzania wybranymi funkcjami urządzenia z poziomu smartfonu.

Treści partnerów


Fujitsu Eternus

Macierze z serii ETERNUS DX to doskonały wybór dla tych, którzy szukają elastycznych pamięci masowych, łatwo dostosowujących się do zmieniających się warunków w biznesie. Oparte na wydajnej platformie sprzętowej, z dostępem do danych blokowych i plikowych, umożliwiają efektywną konsolidację pamięci masowej i zapewniają wyjątkową szybkość działania.

Blogi tematyczne