Wszystko o zaawansowanych rozwiązaniach IT

Pamięć wirtualna (swap RAM)

Umożliwia systemowi pracę w przypadku niewystarczających zasobów pamięci RAM. Tworzona zwykle na dysku HDD, powoduje, ze dany proces widzi i traktuje ją tak samo jak inne rodzaje pamięci. Chociaż umożliwia danemu procesowi poprawne działanie w przypadku zbyt małej ilości RAM to ze względu na szybkość dysków twardych znacznie spowalnia komputer.

Raporty


RSA, dział zabezpieczeń firmy EMC, opublikował najnowszy raport „Online Fraud Report” przedstawiający najważniejsze informacje odnośnie trendów w atakach typu phishing, m.in. najczęściej stosowane techniki ataków, a także listę państw, w których w ostatnim miesiącu wykrywa się ich najwięcej

Badania rynku

IP PBX

Producenci systemów PBX/IP PBX zdążyli już przywyknąć do tendencji spadkowej. 2013 rok nie przyniósł im miłej niespodzianki w postaci wzrostu sprzedaży.

Wywiady ITfocus

NetApp oraz Veeam

IT Focus rozmawia rozmawia z Tomaszem Krajewskim, Solution Architect Poland & Baltics, w firmie Veeam o nowych planach i rozpoczęciu współpracy z NetApp.

Zdaniem Eksperta

Bezpieczeństwo routera

W ostatnim czasie media donosiły o usterkach w kilku modelach routerów, które miały tzw. dziury w oprogramowaniu, dzięki którym hakerzy mogli łatwo dostać się do naszych danych. Właściwe uruchamianie oraz użytkowanie tych urządzeń całkowicie nie wykluczy, ale z pewnością zminimalizuje ryzyko wystąpienia podobnych sytuacji.

Testy

Router D6300 firmy NETGEAR

NETGEAR D6300 to wysoce wydajny, multimedialny router z modemem ADSL2+, który umożliwia jednoczesne strumieniowanie wielu filmów HD nawet w dużym domu. Dodatkowy port Gigabit WAN pozwala wykorzystać urządzenie także wtedy, gdy zdecydujemy się na zmianę dostawcy internetu.

Treści partnerów

Blogi tematyczne