Intel Developer Forum: nowe zastosowania technologii RealSense

0

Podczas otwarcia Intel Developer Forum (IDF) Brian Krzanich, CEO Intela, zaprezentował nowe produkty, narzędzia i oprogramowanie, dzięki którym urządzenia komputerowe staną się jeszcze bardziej osobiste.

Krzanich zaznaczył, że rozwój technologii otworzył przed deweloperami zupełnie nowe możliwości. „Komputery są na naszych biurkach, w naszych torbach, w ubraniach, w domach i na naszych ciałach. Nie tylko stają się coraz inteligentniejsze i lepiej skomunikowane ze sobą, ale otrzymują też zmysły podobne do ludzkich i stają się przedłużeniem naszych ciał” – zauważył Brian Krzanich. Wokół Intela powstaje ekosystem technologiczny, którego współtwórcy wykorzystują te nowe możliwości. Krzanich opisał szczegółowo kluczowe produkty, technologie oraz narzędzia stworzone przez Intela, które pozwolą deweloperom tworzyć nowe rozwiązania. CEO Intela przedstawił nowe informacje o technologii IntelRealSense – teraz jeszcze więcej urządzeń i aplikacji będzie mogło oferować funkcję trójwymiarowego pomiaru głębi. Ogłoszono również zawarcie nowych partnerstw, mających na celu wspólne tworzenie rozwiązań zabezpieczających dla Internetu rzeczy. Mają one stanowić uzupełnienie dotychczasowych programów i narzędzi dostępnych dla deweloperów oraz przyspieszać wdrażanie rozwiązań IoT dla przemysłu.

IDF 2015 – KLUCZOWE INFORMACJE

– Technologia Intel RealSense będzie dostępna dla szerszego zakresu platform, co otworzy przez twórcami sprzętu i oprogramowania nowe możliwości wykorzystania czujników głębi. Oprócz systemów Windows i Android, z technologii Intel RealSense korzystać będę mogli również deweloperzy tworzący produkty na Mac OS X, ROS, Linux, Scratch1, Unity, XSplit, OBS, Structure SDK, OSVR Unreal Engine 4 i Project Tangood Google. Dodatkowo, firmy Razer, XSplit i Savioke zapowiedziały nowe platformy, urządzenia peryferyjne i inne rozwiązania oparte na technologii Intel RealSense.

– We współpracy z Google Intel wprowadza możliwość wykrywania głębi przez smartfony, łącząc platformę Project Tango z technologią Intel RealSense w ramach zestawu narzędzi developerskich dla systememu Android. Zestaw deweloperski Intel RealSense Smartphone wyposażony w Project Tango pozwala na wprowadzanie nowych funkcji, takich jak nawigacja wewnątrz budynków, uczenie się przez urządzenia przestrzeni, wirtualna rzeczywistość, skanowanie 3D i wiele innych. Zestaw deweloperski zostanie udostępniony wybranym deweloperom tworzącym aplikacje dla systemu Android jeszcze w tym roku.
Intel we współpracy z United Artists Media Group i Turner Broadcasting wyprodukuje program „America’s Greatest Makers”. Telewizyjne show będzie miało premierę w pierwszej połowie 2016 roku. Na zwycięzcę, który stworzy najbardziej innowacyjne i użyteczne urządzenie wearable oparte o platformę Intel Curie, czekać będzie nagroda w wysokości miliona dolarów.

– Intel przedstawił technologię Intel Optane, opartą na połączeniu rewolucyjnego nieulotnej pamięci 3D Xpoint z zaawansowanym kontrolerem pamięci , a także interfejsem sprzętowym i programowym. Ma to służyć uwolnieniu wydajności nadchodzących produktów. Technologia Intel Optane pojawi się na rynku na początku 2016 roku wraz z dyskami SSD Intela o wysokiej wytrzymałości i wydajności . Nowa klasa technologii pamięci będzie także zasilać nową linię pamięci DIMM przeznaczoną dla nowej generacji platform Intela w centrach danych.

– Fossil Group zapowiedziało trzy urządzenia wearable oparte na technologii Intela, będące efektem współpracy ogłoszonej we wrześniu 2014 roku. Jednym z produktów będzie smartwatch z systemem Android Wear . Urządzenia będą dostępne w czwartym kwartale tego roku.

– Intel zaprezentował nową platformę oprogramowania, opracowaną specjalnie z myślą o module Intel Curie. To zestaw narzędzi deweloperskich dla sprzętu i oprogramowania (firmware, software i aplikacje), niezbędnych do tworzenia nowych rozwiązań.

– Technologia Intel Enhanced Privacy Identification (EPID) będzie wdrażana przez wiodących dostawców czujników i mikrokontrolerów dla Internetu rzeczy, takich jak Atmel i Microchip, w celu jeszcze skuteczniejszego zabezpieczenia inteligentnych urządzeń.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ