Zmiany w Hyper-V

0

Pod koniec stycznia Microsoft rozszerzył listę systemów operacyjnych obsługiwanych przez Hyper-V o Red Hat Enterprise Linux. Ponadto kolejny Service Pack do Windows Server 2008 prawdopodobnie wprowadzi nowe funkcje do hypervisora.

Microsoft zaktualizował Linux Integrated Components do wersji 2.0, która umożliwia teraz instalowanie w wirtualnych maszynach systemu operacyjnego Red Hat Enterprise Linux 5 (RHEL) w wersjach 32- i 64-bitowych. Producent zapowiadał taki ruch już w lipcu 2009 roku, gdy Red Hat przystąpił do programu Server Virtualization Validation Program (SVVP). Co istotne, Linux Integrated Components wciąż pozwala na tworzenie maszyn wirtualnych tylko z jednym wirtualnym procesorem.

Podobnie, jak w przypadku SUSE Linuksa, Microsoft nie przygotował sterowników zoptymalizowanych do obsługi myszy. Dlatego użytkownicy musza korzystać z oprogramowania przygotowanego przez Citriksa, który oferuje je w ramach Project Satori na licencji open source.

Memory overcommit
Funkcja ta wywołuje gorące debaty nie tylko między producentami, ale również użytkownikami. Większość uważa, że jest to istotna przewaga oprogramowania VMware, natomiast Microsoft dyskredytował jej przydatność. W końcu jednak producent zdecydował się na dodanie jej do Hyper-V. Funkcja memory overcommit, nazwana przez Microsoft Dynamic Memory, miała pojawić się już w Hyper-V 2.0, ale w czasie testów wersji beta została wycofana. Ostatnio w Internecie pojawiły się zrzuty ekranowe z kolejnych aktualizacji Windows Server 2008 R2 (build 7700.winmain.100122-1900), na których widać tę funkcję. Jest więc szansa, że pojawi się ona w kolejnym Service Packu do Windows Server 2008 R2 lub w Windows Server codename 8.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ