XenApp 5 – wirtualne aplikacje z wirtualnych maszyn

0

Udoskonalone rozwiązanie Citrix XenApp 5 pozwala na dostarczanie aplikacji z maszyn wirtualnych, w których działają klienckie systemy operacyjne, jak Windows XP, Vista czy Windows 7.

Nowy model oparty na maszynie wirtualnej uzupełnia dotychczasowe metody dostarczania zawarte w XenApp (centralne udostępnianie aplikacji za pośrednictwem usług terminalowych oraz strumieniowe przesyłanie do komputerów użytkowników). Poza tym XenApp 5 zawiera nowe funkcje zarządzania zasilaniem i wydajnością, a także ulepszenia technologii Citrix HDX, takie jak HD MediaStream for Flash do obsługi aplikacji multimedialnych.

XenApp 5 oferuje funkcje zarządzania zasilaniem oparte na polityce optymalizującej działanie farmy serwerów i ograniczającej pobór mocy. Konsolidacja sesji użytkowników na mniejszej liczbie serwerów ogranicza niskie wykorzystanie serwerów i zapobiega niepotrzebnemu mnożeniu sesji. Ulepszone funkcje testowania obciążeniowego umożliwiają klientom tworzenie tzw. „inteligentnych” scenariuszy testowych. Pozwala to na analizowanie wydajności serwerów i określanie optymalnego stosunku serwerów fizycznych i wirtualnych.

Technologia HDX MediaStream for Flash została wbudowana w XenApp 5 w celu zagwarantowania użytkownikom korzystającym z aplikacji Flash i treści wideo odpowiedniego standardu pracy. HDX MediaStream wykorzystuje zasoby po stronie klienta do przetwarzania treści Flash, aby ograniczyć zużycie pasma sieciowego. XenApp 5 zawiera również funkcję HDX, pozwalającą na szybki dostęp do urządzeń USB. Urządzenia mogą być odwzorowywane w czasie rzeczywistym przed rozpoczęciem sesji lub w jej trakcie.

Ulepszona technologia HDX IntelliCache dma wbudowane mechanizmy automatycznej kompresji i deduplikacji załączników, co skróciła czas reakcji Outlooka i Exchange w sieciach o dużych opóźnieniach.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ