Wirtualne nowości Novella

0

Novell opracował nowe wersje oprogramowania do zarządzania serwerami wirtualnymi i fizycznymi z systemami Linux i Windows – PlateSpin Migrate 9, PlateSpin Protect 10 oraz PlateSpin Forge 3.

Zaprezentowane wersje wymienionych programów są przystosowane do współpracy zarówno ze środowiskami Linux, jak i Windows. Są to pierwsze na rynku rozwiązania do zarządzania wirtualizacją umożliwiające dokonywanie migracji w dowolnym kierunku – ze środowisk fizycznych do wirtualnych, z wirtualnych do fizycznych i z fizycznych do fizycznych. Ponadto PlateSpin Forge i PlateSpin Protect tworzą rozwiązanie do przywracania po awarii systemów Windows i Linux.

Nowości w PlateSpin Migrate 9 to Linux Live Transfer i Linux Live „Server Sync”. Funkcje te pozwalają ograniczyć przestoje i ryzyko podczas migracji systemów Linux. PlateSpin Migrate umożliwia również przenoszenie klastrów Windows między infrastrukturą fizyczną i wirtualną.

Z kolei PlateSpin Protect 10 oferuje nowe funkcje umożliwiające wykorzystanie istniejącej infrastruktury wirtualnej do przywracania działania wszystkich obciążeń serwerowych, zarówno fizycznych, jak i wirtualnych.

Natomiast PlateSpin Forge 3 to narzędzie typu disaster recovery. Nowości obejmują większą pojemność pamięci operacyjnej i masowej, co zapewnia poprawę wydajności. Poza tym program wyposażono w udoskonaloną technologię replikacji, Forge API oraz możliwość ochrony klastrów Windows.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ