Wirtualne maszyny z bazami DB2

0

Novell poinformował, że baza danych IBM DB2 została przez IBM udostępniona na SUSE Linux w postaci gotowej do użycia maszyny wirtualnej, a także w formie szablonu w ramach narzędzia SUSE Studio.

Baza danych DB2 to kolejny już produkt firmy IBM udostępniony na platformie SUSE Linux Enterprise w postaci wirtualnej maszyny. Wcześniej udostępniono oprogramowanie WebSphere, Lotus i Smart Business.

DB2 to pierwsze oprogramowanie IBM dostępne do pobrania z SUSE Gallery, internetowego katalogu umożliwiającego użytkownikom przeglądanie, pobieranie i publikowanie tzw. virtual appliance i aplikacji opartych na technologii cloud. Szablon DB2 jest również dostępny w SUSE Studio, narzędziu Novella do tworzenia wirtualnych maszyn, co upraszcza proces budowania wirtualnych urządzeń opartych na oprogramowaniu DB2. Dzięki temu niezależni dostawcy oprogramowania mogą pobierać DB2 z SUSE Gallery jako gotowe do użycia maszyny wirtualne lub wykorzystać SUSE Studio do dostosowania bazy danych do konkretnych potrzeb.

Wirtualną maszynę z IBM DB2 można pobrać SUSE Gallery (http://susegallery.com/a/CT44P8/db2-express-c-972-sles11-sp1-64-bit lub http://susegallery.com/a/CT44P8/db2-express-c-972-sles11-sp1-32-bit).
Szablon dla IBM DB2 jest dostępny w ramach SUSE Studio Online pod adresem http://susestudio.com/templates.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ