Wirtualne maszyny na straży bezpieczeństwa

0

Z badań przeprowadzonych przez IDC wynika, że coraz większe znaczenie dla bezpieczeństwa mają tzw.Virtualized Security Appliances, czyli maszyny wirtualne spełniające rolę zabezpieczeń.

Branża zabezpieczeń IT również próbuje wskoczyć na falę wirtualizacji, green IT I innych inicjatyw ograniczania kosztów, wprowadzając coraz powszechnień wirtualne zabezpieczenia (VSA – virtual security appliance). Są to programowe zabezpieczenia działają w środowisku wirtualnym, które producenci wprowadzają, że spełnić oczekiwania klientów. Analizy IDC pokazują, że 72,4% respondentów rezerwuje w budżetach środki właśnie na VSA. Analitycy z IDC spodziewają się, że ten rynek wręcz eksploduje w ciągu najbliższych kilku lat.

Obecnie połowa z badanych firm jest na etapie wdrożenia VSA. Kolejne 47% testuje dostępną ofertę rynkową. Wprawdzie te rozwiązania są stosunkowo nowe, ale specjaliści dysponują już na jej temat sporo wiedzą. Czynnikiem sprzyjającym popularyzacji VSA jest kryzys gospodarczy, wymuszający redukcję budżetów IT.

Poza tym badanie pokazało, że VSA są popularniejsze wśród małych i średnich firm, a mniej w korporacjach. Wśród badanych firm trzy czwarte planu zakup VSA w najbliższych 4-15 miesiącach.

Źródło: www.idc.com

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ