Wirtualne desktopy w urządzeniach mobilnych

0

Citrix wprowadza oprogramowanie Citrix Receiver dla BlackBerry i platformy Android oraz Citrix Dazzle dla systemów Windows i Mac, które ułatwi dostęp do wirtualnych aplikacji i desktopów z urządzeń mobilnych.

Citrix zapowiada, że oprogramowanie Citrix Dazzle zostanie udostępnione bezpłatnie. Pojawią się też nowe wersje Citrix Receivera działające w systemach Windows, Mac, Android oraz urządzeniach BlackBerry i iPhone.

Citrix Dazzle to oprogramowanie klienckie, pozwalające dostęp do wirtualnych desktopów i aplikacji z dowolnego urządzenia. Dazzle i Receiver współpracują z rozwiązaniem Citrix XenDesktop do wirtualizacji desktopów.

Dazzle to interaktywne oprogramowanie, które można zainstalować zarówno na komputerze z systemem Windows lub Mac. Jest to rodzaj witryny, na której publikowane są wszystkie dostępne aplikacje. Użytkownik przegląda i wyszukuje aplikacje na podstawie nazwy, opisu lub typu. Dazzle jest zintegrowany z Citrix Receiver.

Citrix Dazzle, Citrix Receiver i Citrix Merchandising Server są dostępne bezpłatnie dla klientów, którzy korzystają z rozwiązań Citrix XenDesktop lub Citrix XenApp. Poniższe wersje Dazzle i Receiver będą ogólnie dostępne dla wszystkich klientów Citrix w grudniu 2009:

  • Dazzle 1.1 dla Microsoft Windows, Dazzle 1.2 dla Apple Mac
  • Receiver 1.2 dla Windows i Mac
  • Receiver 2.0 dla iPhone (dostępny w Apple App Store)
  • Receiver 1.0 dla Blackberry (dostępny w Blackberry App World)
  • Receiver Tech Preview dla telefonów z Google Android.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ