Wirtualizacja desktopów w kwadrans

0

Firma NComputing, producent niezwykle prostych do wdrożenia rozwiązań terminalowych, zaprezentowała nowy model X550, umożliwiający podłączenie do jednego komputera nawet 10 terminali.

X550 to rozwiązanie składające się z pięciu terminali, karty rozszerzeń PCI z pięcioma gniazdami Ethernet oraz oprogramowania serwera terminali. Taki pakiet kosztuje ok. 350 dolarów. Najważniejszą nowością w porównaniu z poprzednim modelem jest wzrost liczby terminali, które można podłączyć do jednego komputera – oprogramowanie obsługuje do 10 użytkowników, co wymaga umieszczenia w komputerze dwóch kart PCI.

Wyróżnikiem produktów NComputing jest bardzo prosta instalacja – rozwiązanie X550 można przygotować do pracy dosłownie w ciągu kilkunastu minut. Frank Coggrave, wiceprezes odpowiedzialny za region EMEA mówi, że „Każdy nowy pracownik w NComputing jest poddawany testowi – musi samodzielnie uruchomić nasze środowisko terminalowe”.

Tego typu rozwiązania terminalowe sprawdzają się w praktyce, ponieważ obecne komputery dysponują dużą nadwyżką mocy obliczeniowej z punktu widzenia wymagań pracy biurowej. Większość programów i aplikacji używa jedynie niewielkiej części czasu procesora i pamięci RAM. Dlatego po jednego komputera stacjonarnego można podłączyć do 10 terminali i jednocześnie zapewnić użytkownikom komfortową pracę.

Terminale NComputing nie mają procesora, pamięci operacyjnej, ani wielu innych komponentów, z których składa się standardowy komputer. Dzięki temu urządzenia nie nagrzewają się, są odporne na uszkodzenia i prawie nie wymagają serwisowania. Pobierają znikome ilości energii – model X550 ok. 1 Watta. Dzięki oszczędności energii koszt zakupu terminali zwraca się po ok. 14 miesiącach.

Oferowane przez NComputing terminale znajdują szerokie zastosowanie w edukacji. Ministerstwo edukacji w Macedonii zdecydowało o zakupie aż 180 tys. takich urządzeń. Z powodzeniem mogą pracować również w małych biurach czy w ciężkich warunkach, np. w halach fabrycznych.

Więcej informacji: www.ncomputing.com.pl.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ