Wirtualizacja desktopów na topie

0

Sprzedaż rozwiązań do wirtualizacji desktopów podwaja się każdego roku, wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Citrix wśród dystrybutorów, integratorów i resellerów. Badania dotyczyły wyłączanie rozwiązań firmy Citrix, ale VMware również informuje o bardzo dużym zainteresowaniu klientów wirtualizacją desktopów.

W 2008 roku europejscy dostawcy rozwiązań Citrix przeprowadzili 375 wdrożeń z zakresu wirtualizacji desktopów. W bieżącym roku liczba ta wzrosła do 1555 nowych inwestycji. Dodatkowo, jak wynika z dalszych prognoz w 2011 ma ona wynieść 2801, by w 2012 osiągnąć poziom 5876 nowych wdrożeń.

Według europejskich dealerów motorem popytu na wirtualizację desktopów jest mniejszy łączny koszt użytkowania, który wynika z całościowej kontroli nad wszystkimi komputerami w danym przedsiębiorstwie. Do korzyści, którymi są zainteresowani klienci, należy przede wszystkim zaliczyć szybsze wdrażanie desktopów, łatwiejszą migrację oraz obsługę nowych modeli pracy, takich jak praca zdalna, domowa czy mobilna.

Na podstawie rozwiązań do wirtualizacji desktopów, które już zostały wdrożone przez resellerów Citriksa wynika, że ogólna oszczędność kosztów kształtuje się na poziomie około 20 procent i w 2014 roku ma wzrosnąć do poziomu 35 procent. Taki poziom oszczędności oznacza, że większość wdrożeń z zakresu wirtualizacji desktopów zapewnia zwrot z inwestycji (ROI) w ciągu zaledwie 12-18 miesięcy.

Citrix przeprowadził ankietę wśród europejskich dostawców, by pomóc partnerom w określeniu popytu na wirtualizację w całym regionie. W sondażu wzięło udział ponad 20 procent dostawców z Europy – były to najbardziej kompleksowe badania europejskiego kanału dystrybucji Citrix.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ