Wirtualizacja aplikacji – już nie tylko na PC

0

Citrix Systems zaprezentował nową wersję swojego flagowego rozwiązania do wirtualizacji aplikacji – Citrix XenApp 6. W nowej wersji uproszczono mechanizmy centralnego zarządzania, poprawiono skalowalność w zakresie rozwiązań dla dużych przedsiębiorstw oraz ułatwiono integrację z rozwiązaniami Microsoft App-V i Windows Server 2008 R2.

Wśród najważniejszych funkcji nowej wersji jest ułatwienie zarządzania pracą z desktopami dzięki nowej konsoli zarządzania AppCenter, która ułatwiającej pracownikom IT centralne zarządzanie wszystkimi aplikacjami w obrębie firmy z jednej lokalizacji.

W XenApp 6 rozszerzono możliwość centralnego zarządzania aplikacjami, także tymi udostępnianymi przez rozwiązanie Microsoft App-V, niezależnie czy są przechowywane i udostępniane lokalnie, czy też w modelu hostowanym. Wprowadzono także pełną integrację z Microsoft Windows Server 2008 R2, rozszerzając platformę o takie funkcje jak uproszczone przydzielanie zasobów, łatwiejszą automatyzacja czy wydajniejsze wykorzystanie energii elektrycznej.

XenApp 6 został także zintegrowany z Citrix Dazzle – zaprezentowaną w maju ub.r. biblioteką dostępnych aplikacji, która pozwala użytkownikom na samodzielny wybór aplikacji wtedy, kiedy ich potrzebują, bez konieczności angażowania wsparcia IT. Wśród aplikacji dostępnych w Citrix Dazzle mogą znaleźć się aplikacje dostarczane przez XenApp lub Microsoft App-V, jak również te oferowane w formie oprogramowania jako usługi (SaaS) ze wsparciem IT, a także aplikacje internetowe.

W nowej wersji wprowadzono także obsługę technologii High-Definition HDX, która pozwala na dostarczanie aplikacji multimedialnych (przetwarzających obraz i głos wysokiej rozdzielczości) działających w czasie rzeczywistym. Dzięki technologii HDX, XenApp 6 obsługuje również urządzenia USB, takie jak kamery internetowe, mikrofony, kamery cyfrowe i skanery.

Obok dostępu do wirtualnych aplikacji z komputerów PC, laptopów i terminali graficznych, XenApp 6 oferuje dostęp także z komputerów Mac oraz popularnych smartfonów jak Apple iPhone czy tych pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android czy Windows Mobile.

Nowa wersje XenApp ma być również dostępna jako zintegrowana funkcja Citrix XenDesktop 4 – rozwiązania do wirtualizacji desktopów. To połączenie uprości dostarczanie aplikacji jako usług na żądanie dowolnym użytkownikom, na dowolne urządzenie, w obrębie szerokiego wachlarza fizycznych i wirtualnych stacji roboczych. W sytuacji, gdy ponad połowa zysku z inwestycji w wirtualizację stacji roboczych pochodzi z centralizacji zarządzania aplikacjami, ta forma integracji zapewnia użytkownikom najbardziej wymierne korzyści.

XenApp 6 będzie dostępny od 24 marca 2010 r. jako darmowa aktualizacja dla wszystkich użytkowników XenApp z aktualną umową Subscription Advantage. Sugerowane ceny detaliczne nowych licencji XenApp 6 będą zaczynać się od 350 USD za zalogowanego użytkownika. Rozwiązanie XenDesktop 4, zawierające XenApp 6, jest oferowane po sugerowanej cenie detalicznej rozpoczynającej się od 225 USD za użytkownika lub za urządzenie.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ