VMware View 4.6 wciąż bez profili

0

VMware udostępnił kolejną wersję rozwiązania do wirtualizacji desktopów View 4.6. Najważniejszą nowością jest VMware View Security Server umożliwiający bezpieczne połączenia z wirtualnymi desktopami. Natomiast wciąż brakuje zapowiadanych mechanizmów wirtualizacji profili użytkowników.

VMware View Security Server to serwer proxy umożliwiający zdalnym użytkownikom łączenie się z wirtualnymi desktopami bez konieczności nawiązywania połączeń VPN. Dotychczas problem polegał na tym, że wykorzystywany w VMware View protokół zdalnego dostępu PCoIP bazuje na protokole UDP, podczas gdy większość rozwiązań VPN obsługuje wyłącznie protokół TCP. To powodowało znaczny spadek wydajności transmisji, związany z koniecznością kapsułkowania pakietów UDP w pakietach TCP oraz retransmisją pakietów występującą w przypadku protokołu TCP. W wersji View 4.6 można zainstalować View Connection Server w trybie Security Server, co polega na tym, że działa on w strefie DMZ jako serwer proxy (nie jest to serwer VPN i nie wykorzystuje szyfrowania SSL).

Natomiast wciąż brakuje w VMware View technologii Persona służącej do zarządzania profilami użytkowników, którą VMware przejął wraz z firmą RTO. Mimo zapowiedzi, jak wiele korzyści przynosi wirtualizacja profili firma wciąż nie udostępniła tej technologii, choć VMware przejął ją ponad rok temu.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ