VMware vCloud Initiative – nowe usługi cloud computing

0

Podczas konferencji VMworld 2009 firma VMware zapowiedziała rozwój VMware vCloud Initiative, która ma na celu ułatwienie firmom korzystania z wewnętrznych i zewnętrznych chmur obliczeniowych.

Jednym z elementów tej inicjatywy jest program VMware Virtualized, w ramach którego są dostarczane usługi klasy korporacyjnej związane z tworzeniem chmur obliczeniowych. Usługi VMware Virtualized są oparte na systemie VMware vSphere.

Inicjatywa VMware vCloud Initiative od czasu jej rozpoczęcia we wrześniu 2008 r. rozszerzyła swój zasięg dziesięciokrotnie. Obecnie obejmuje ponad 1000 dostawców usług VMware Virtualized dostarczających usługi cloud computing zbudowane na platformie VMware. Stosują oni nowe rozwiązania uwzględniające różne sposoby użytkowania chmur przez klientów, takie jak tworzenie i testowanie oprogramowania, korzystanie z mocy obliczeniowej na żądanie oraz odtwarzanie systemów po awarii.

Firma wprowadza także usługi VMware vCloud Express. Są to usługi na żądanie typu compute as a service (operacje obliczeniowe jako usługi), płatne w zależności od ich rzeczywistego wykorzystania. Usługi te są zbudowane w oparciu o platformę do wirtualizacji VMware vSphere. VMware vCloud Express zapewnia programistom dostęp do infrastruktury zgodnej z wewnętrznymi zwirtualizowanymi środowiskami VMware. Zapewnia również zgodność operacyjną aplikacji i ich przenoszenie pomiędzy zewnętrznymi i wewnętrznymi chmurami.

Rozwiązanie VMware vCloud Express będzie dostępne poprzez wielu dostawców usług, m.in. Terremark, BlueLock, Hosting.com, Logica i Melbourne IT. Wersję beta usług można przetestować VMware vCloud Express na stronie www.vmware.com/vcloudexpress.

VMware vCloud API
Inicjatywa VMware vCloud API umożliwia klientom tworzenie i wykorzystanie aplikacji w wewnętrznych lub zewnętrznych chmurach bez dokonywania modyfikacji. VMware vCloud API będzie dostępny na zasadzie otwartej. Został on również przedstawiony do oceny organizacji standaryzacyjnej Distributed Management Task Force (DMTF). Zwiększy to spójność i mobilność usług, ułatwi ich serwis i zdalną konfigurację oraz zarządzanie nimi w wewnętrznych i zewnętrznych chmurach. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć pod adresem www.vmware.com/go/vcloudapi.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ