VMware udostępnia konsolę Go

0

VMware Go to bezpłatna konsola webowa służąca do zarządzania hypervisorem ESXi. Oprogramowanie to od kilku miesięcy było dostępne w wersji beta, a obecnie na stronie producenta można skorzystać z finalnej wersji.

Użytkownik konsoli może uruchamiać hosty ESXi (hosty ESX nie są obsługiwane), instalować łatki, tworzyć i zarządzać maszynami wirtualnymi, a także sprawdzać, jakie aktualizacje zostały zainstalowane.

Go jest aplikacją działającą na serwerach VMware, ale do poprawnego działania potrzebuje kilku komponentów zainstalowanych na lokalnych komputerze, które zasadniczo działają jako serwer proxy. Go wymaga przede wszystkim platformy Microsoft .NET, konsoli PowerShell i VMware vSphere Power CLI, konsoli zdalnego zarządzania, a także kopii oprogramowania Converter Stand-Alone. Wszystkie te komponenty można zainstalować w systemach Windows desktop XP SP3, Vista SP2 oraz 7.

Konfiguracja ESXi jest definiowana online w przeglądarce internetowej, natomiast za jej wykonanie odpowiadają wymienione wyżej komponenty. Dlatego nie da się używać tego narzędzia w trybie offline. To oznacza, że w przypadku problemów z połączeniem internetowym czy awarii serwerów VMware, nie da się korzystać z tego narzędzia. VMware informuje, że regularnie tworzy kopie zapasowe konfiguracji użytkowników, ale może nie być sposobu na eksport tych konfiguracji.

Wprawdzie konsola Go jest bezpłatna, ale w zamian użytkownik musi zapewnić producentowi możliwość analizowania, w jaki sposób używa konsoli, co z kolei ma umożliwić ocenę, w jaki sposób małe i średnie firmy używają platformy wirtualizacji VMware.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ