VMware NSX – nowe rozwiązanie od Dell i VMware

0

Firmy Dell i VMware poszerzają zakres długofalowej współpracy i będą dostarczać na rynek rozwiązania, które przyspieszą wdrożenie wirtualizacji sieci oraz rozwiązań otwartych w zakresie centrów danych definiowanych programowo.

Wspólne przedsięwzięcia firm obejmą teraz sferę nowych rozwiązań sieciowych przeznaczonych dla firm średniej wielkości, dużych korporacji i klientów będących usługodawcami, a do tego wspólną inicjatywę wejścia na rynek, walidowaną architekturę referencyjną – stworzoną i zoptymalizowaną pod kątem osiągania ściśle określonych celów oraz umowę o współpracy resellerskiej o zasięgu globalnym.

Dell oraz VMware pracują z Cumulus Networks w celu dostarczenia platformy wirtualizacji sieci VMware z wykorzystaniem Cumulus Linux na bazie przełączników Dell Networking. Ponadto, firma Dell dostarcza w pełni przetestowane i walidowane rozwiązanie infrastruktury konwergentnej przeznaczone dla klientów firm średniej wielkości, które obejmuje VMware NSX. Obecnie VMware NSX znajduje się w ofercie handlowej firmy Dell i można je zakupić bezpośrednio w firmie Dell oraz u jej partnerów dystrybucyjnych.

Wyprzedzając erę Open Networking

Dell, VMware i Cumulus Networks dostarczają klientom wstępnie skonfigurowane rozwiązanie, dostępne w firmie Dell, w którym technologie VMware NSX i Cumulus Linux pracują razem w przełącznikach Dell Networking. To połączone rozwiązanie umożliwi korporacjom i usługodawcom kompleksowo zarządzać środowiskiem sieciowego centrum danych, fizycznym i wirtualnym, a także przyspieszyć proces wdrażania nowych aplikacji, przy jednoczesnym ograniczeniu nakładów pracy. Spodziewane korzyści dla klienta to:
• trwałe, stabilne i chronione prawnie rozwiązania sieciowe do elastycznych, otwartych, prostych i sprawnie działających sieci o imponujących walorach ekonomicznych;
• krótki czas konfigurowania sieci i usługi w celu przyspieszenia procesu wdrażania aplikacji;
• wykorzystanie wirtualizacji, izolacji i segmentacji sieci do wdrażania aplikacji i obsługi wielu podmiotów;
• połączenie zadań fizycznych z sieciami wirtualnymi;
• lepszą wydajność i jakość usługi poprzez automatyczne wykrywanie i izolowanie przepływów zadań dla konkretnych aplikacji (w środowisku sieciowym znane jako przepływy rzędu wielkości słonia i myszy (ang. elephant and mice));
• dostarczanie mikro segmentacji do wbudowywania rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa w struktury centrum danych.

Rozwiązania konwergentne przeznaczone dla firm średniej wielkości

Firmy dysponujące ograniczonym budżetem i personelem IT szukają prostych i dopasowanych do potrzeb architektur zintegrowanych. Dell i VMware działają razem w celu dostarczenia rozwiązania struktury konwergentnej spełniającej takie wymagania.
W skład rozwiązania wchodzi platforma wirtualizacji sieci VMware NSX, pracującą na bazie serwerów, struktur sieciowych i pamięci masowych firmy Dell. Infrastruktura konwergentna firmy Dell obejmuje obudowę serwera kasetowego Dell PowerEdge M1000e, przełącznik serwera kasetowego Dell Networking 10/40GbE MXL, przełącznik S4810 Top of Rack oraz platformę przełączania S6000, jak również macierze pamięci masowej Dell Storage iSCSI. Rozwiązanie to jest przetestowane, zoptymalizowane i obsługiwane przez firmę Dell, co daje klientom możliwość współpracy z jednym zaufanym partnerem i może usprawnić proces nabywania i serwisowania sprzętu.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ