VMware kusi użytkowników Virtual Iron

0

VMware rozpoczyna akcję promocyjną „Virtual Iron Safe Passage”. Producent zamierza w ten sposób pozyskać klientów Virtual Iron, firmy niedawno przejętej przez Oracle.

Informacja o promocji ukazała się niedługo po oświadczeniu Oracle, w którym firma oznajmiła, że wstrzymuje dalszy rozwój produktów Virtual Iron. W ramach promocji użytkownicy platformy Virtual Iron, migrujący do VMware vSphere 4, otrzymają 40 procentową zniżkę przy zakupie aplikacji, a także 10 procentowy rabat na usługi wsparcia serwisowego. Przewidywany czas promocji to 3 miesiące.

„Mimo, że w regionie EMEA, do którego należy Polska, widzimy niewielu klientów Virtual Iron, nasza oferta obowiązuje również tutaj. Promocja ‘Virtual Iron Safe Passage’ umożliwia klientom Virtual Iron łatwą i bezpieczną migrację do VMware vSphere4” – powiedział Marek Świerad, dyrektor regionalny VMware odpowiedzialnym za działalność firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Deborah Hellinger, rzecznik prasowy Oracle, nie chciała komentować działań VMware. Nie wiadomo też, za jaką sumę firma Ellisona nabyła Virtual Iron. Oracle, trzeci co do wielkości producent oprogramowania na świecie, po raz pierwszy zaprezentował własną aplikację do wirtualizacji w listopadzie 2007 roku. Nie odniosła ona jednak rynkowego sukcesu. Dopiero ostatnie działania, czyli akwizycja Sun Microsystems za 7 miliardów oraz wchłonięcie Virtual Iron, pozwoliły Oracle poszerzyć portfolio produktów do wirtualizacji i powrócić do gry w tym segmencie rynku. Działania VMware mogą nieco przyhamować ofensywę Oracle, przejawiającego coraz większe zainteresowanie wirtualizacją.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ