VMware kupuje udziały w Terremark

0

VMware nabył 5% akcji firmy Terremark, swojego bliskiego partnera, oferującego usługi kolokacji i zarządzania infrastrukturą sieciową w oparciu o oprogramowanie wirtualizacyjne VMware. Wartość transakcji wyniosła 20 milionów dolarów – VMware kupił 4 miliony akcji Terremark w cenie 5 dolarów za udział.

„Firmy VMware i Terremark współpracują ze sobą od kilku lat, a oprogramowanie VMware stanowi kluczowy składnik naszej oferty w zakresie wirtualizacji. Czekamy z niecierpliwością, aby kontynuować nasze partnerskie relacje z VMware i rozwijać niezawodne i skalowalne rozwiązania wirtualizacyjne dla korporacji oraz klientów instytucjonalnych” – powiedział Manuel Medina, CEO w firmie Terremark.

Terremark zajmuje się dzierżawieniem przedsiębiorstwom centrów danych. Klienci mogą zarządzać sprzętem i usługami hostingowymi, korzystając z wyposażenia Terremark. Bez oprogramowanie do wirtualizacji VMware usługodawca nie mógłby zaoferować profesjonalnych usług zarządzanych. VMware przyznał firmie Terremark tytuł providera roku 2009. Jak widać współpraca obu firm zacieśnia się coraz bardziej.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ