VMware chciałby przejąć Zimbrę

0

W Internecie pojawia się coraz więcej spekulacji dotyczących nowej transakcji VMware. Niewykluczone, że już wkrótce firma stanie się właścicielem Zimbry.

Sztandarowym produktem Zimbry jest pakiet Zimbra Collaboration Suite. Platforma oferuje zaawansowaną obsługę poczty elektronicznej, możliwość pracy grupowej, współpracy z portalami społecznościowymi czy hierarchiczne zarządzanie. Pod koniec ubiegłego roku ZCS posiadał ponad 50 milionów zarejestrowanych kont.

W 2007 roku właścicielem Zimbry zostało Yahoo, które wyłożyło na zakup firmy 350 milionów dolarów. Transakcja miała ułatwić konkurencję z Google. Niemniej, wiele wskazuje na to, że Yahoo pozbędzie się Zimbry i przejdzie ona w ręce VMware. Pakiet ZCS jest bardzo często porównywany do MS Exchange. Pojawiają się opinie, że VMware chce sięgnąć po platformę, aby uderzyć w Microsoft. Poza tym dla firmy dzierżącej palmę pierwszeństwa na rynku wirtualizacji serwerów, pakiet aplikacji byłby silną bronią i pozwolił mocniej zaistnieć w świecie cloud computingu.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ