VMotion między serwerowniami

0

Funkcja VMotion to jedna z największych zalet oprogramowania VMware, ale jej działanie jest ograniczone do jednej serwerowni. Obecnie VMware i Cisco pracują nad rozwiązaniem pozwalającym na przenoszenie wirtualnych maszyn między odległymi serwerowniami bez przerywania ich pracy.

Przeniesienie wirtualnych maszyn na dużą odległość jest dużym wyzwaniem. Transmisja danych wiąże się ze znacznie większymi opóźnieniami, niż w przypadku migracji w obrębie jednej serwerowi, a to utrudnia zachowanie połączeń i sesji. Istotną kwestią jest też pamięć masowa – taka migracja wirtualnej maszyny wiąże się również z koniecznością przeniesienia jej plików (Storage VMotion).

W labarotariach VMware i Cisco od pewnego czasu przeprowadzano testy na różne odległości. Pierwsze publiczna demonstracja efektów tej pracy miała miejsce na Cisco Live w San Francisco jeszcze w tym tygodniu. Wirtualne maszyny były przenoszone na odległość 80 km, co oznacza opóźnienia na poziomie 400 milisekund. Kolejna prezentacja odbędzie się na konferencji VMworld w San Francisco na początku września.

Bez wątpienia opracowanie technologii migracji wirtualnych maszyn między centrami danych to bardzo ważny element wizji cloud computing prezentowanej przez VMware. Usługi, czyli wirtualne maszyny, mają migrować między chmurami (serwerowniami) bez przestojów.

Więcej informacji na blogu firmy VMware.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ