Veeam chroni chmurę hybrydową

0

Producent zapowiada nowe rozwiązanie Veeam Availability Platform for Hybrid Cloud, które ma służyć poprawie dostępności procesów działających w chmurze lub w środowisku lokalnym.

Według IDC, przedsiębiorstwa przechodzą ciągłą transformację cyfrową, adaptując się do zmian lub wywołując je poprzez wykorzystywanie cyfrowych kompetencji. Przejście na strategię, która stawia chmurę na pierwszym miejscu, staje się dzisiaj konieczne nie tylko do uzyskania przewagi konkurencyjnej, ale wręcz do przetrwania. Do 2019 r. większość organizacji na całym świecie będzie musiało zakończyć migrację do chmury jako swojego głównego środowiska IT. Proces ten wymaga, aby narzędzia do utrzymywania dostępności zapewniały jednakowy komfort pracy w wielu różnych środowiskach.

Aby rozwiązać te problemy, Veeam Availability Platform for Hybrid Cloud umożliwia firmom każdej wielkości zagwarantowanie ciągłej dostępności procesów wirtualnych, fizycznych i chmurowych dzięki:

  • ciągłości biznesowej – wskaźniki przywracania usług (Service Level Objective, SLO) krótsze niż 15 minut dla wszystkich aplikacji i danych; koordynacja usuwania skutków awarii (Disaster Recovery, DR);
  • mobilności procesów – zapewnienie dostępności dla procesów w dowolnej chmurze lub lokalizacji w celu lepszego wykorzystania inwestycji w IT i zwiększenia elastyczności;
  • zgodności z przepisami i wglądowi – prewencyjne monitorowanie, raportowanie, testowanie i dokumentowanie w celu spełnienia wymogów biznesowych i prawnych.

Veeam Availability Platform zapewnia nową generację dostępności dla wirtualnych, fizycznych i chmurowych procesów, oferując:

  • Dostępność usług w chmurach prywatnych i serwerach wirtualnych dzięki pakietowi Veeam Availability Suite.
  • Dostępność procesów w chmurach publicznych i serwerach fizycznych dzięki rozwiązaniom Veeam Agent dla Linuxa oraz Veeam Agent dla Microsoft Windows.
  • Koordynację usuwania skutków awarii dzięki rozwiązaniu Veeam Availability Orchestrator.
  • Veeam Availability Console, czyli chmurową konsolę administracyjną dla dostawców usług, chmur zarządzanych oraz rozproszonych środowisk korporacyjnych.

Rozwiązanie Veeam Availability Platform obejmuje Veeam Availability Suite, flagowy produkt Veeam, zapewniający dostępność procesów w chmurach prywatnych i środowiskach wirtualnych przy wykorzystaniu rozwiązań Veeam Backup & Replication oraz Veeam ONE. W pakiecie Veeam Availability Suite 9.5, który ma być ogólnie dostępny w październiku, pojawi się około 100 nowych i ulepszonych funkcji.

W skład Veeam Availability Platform wchodzi Veeam Availability Console, nowe rozwiązanie chmurowe dla dostawców usług oraz rozproszonych środowisk korporacyjnych. Ta konsola administracyjna wykorzystuje rozwiązanie Veeam Cloud Connect i umożliwia łatwe zarządzanie oddziałami i biurami firm oraz innymi rozproszonymi placówkami. Z kolei usługodawcom pozwala na oferowanie usług Backup-as-a-Service (BaaS) i Disaster Recovery-as-a-Service (DRaaS), ponadto umożliwia partnerom i resellerom rozpoczęcie nowej działalności w charakterze dostawcy usług.

Veeam Agent dla Microsoft Windows zapewnia dostępność procesów chmurowych i fizycznych działających na serwerach Windows w siedzibie firmy, jej oddziałach lub w chmurze publicznej – a także na stacjach roboczych Windows w siedzibie firmy, w domowych biurach albo należących do użytkowników mobilnych.

Veeam Agent dla Linuxa zapewnia dostępność procesów chmurowych i fizycznych działających serwerach i stacjach roboczych pod kontrolą Linuxa – zarówno w siedzibie firmy, jak i w chmurze publicznej.

Veeam Availability Orchestrator koordynuje usuwanie skutków awarii w przedsiębiorstwach, w tym przywracanie kopii zapasowych i replik Veeam w ramach zdefiniowanego planu Disaster Recovery, testowanie planu DR w oparciu o polityki bezpieczeństwa, a także dokumentowanie danych w celu zapewnienia zgodności z przepisami.

Veeam Cloud Connect optymalizuje procesy backupu i przywracania procesów chmurowych, zapewniając w pełni zintegrowany, szybki i bezpieczny sposób tworzenia kopii zapasowych, replikowania i przywracania danych z wykorzystaniem chmur publicznych, prywatnych i zarządzanych.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ