Unbreakable Enterprise Kernel Release 2 do systemu Oracle Linux

0

Firma Oracle poinformowała o wprowadzeniu na rynek jądra Unbreakable Enterprise Kernel Release 2 do systemu Oracle Linux.

Jądro Unbreakable Enterprise Kernel Release 2, oparte na głównym jądrze 3.0.16, jest wyposażone w usprawnione mechanizmy zarządzania pamięcią i zasobami. Zoptymalizowano je również pod kątem wdrażania w środowisku wirtualnym.

W tej wersji jądra zaimplementowano system plików btrfs, który stanowi standardowy element konfiguracji systemu Oracle Linux. Btrfs obsługuje magazyny danych o pojemności do 16 eksabajtów, jest zoptymalizowany pod kątem obsługi dysków SSD i łatwy do administrowania. Wyposażono go także we wbudowane mechanizmy zapewniania integralności danych. Dzięki wyposażeniu w system plików btrfs system Oracle Linux może obsługiwać duże pliki i systemy plików, kopie migawkowe oraz sumy kontrolne dla danych i metadanych, zapewnia też zintegrowane zarządzanie macierzami RAID i woluminami.

Jądro Unbreakable Enterprise Kernel Release 2 zoptymalizowano pod kątem wdrażania w środowisku wirtualnym: ten sam obraz jądra, z pełną obsługą udostępnionego w konfiguracji monitora maszyn wirtualnych Xen, można wykorzystać do pracy zarówno w trybie wirtualizacji, jak i parawirtualizacji sprzętu.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ