Trend Micro chroni wirtualne maszyny

0

Aplikacja Trend Micro Core Protection chroni wirtualne maszyny, zarówno podczas aktywnej pracy, jak i w stanie uśpienia. Produkt Trend Micro to próba zapewnienia nowego poziomu ochrony środowiska wirtualnego przed złośliwym oprogramowaniem.

Trend Micro rozszerza portfolio swoich rozwiązań do ochrony maszyn wirtualnych o aplikację chroniącą środowisko VMware ESX/ESXi. Trend Micro Core Protection trafi do sprzedaży w sierpniu i będzie dostępny jako osobna aplikacja bądź w pakiecie OSCE X Advanced Suite. Oprogramowanie ma również wchodzić w skład nowego pakietu Virtualization Security, zawierającego Trend Micro Deep Security.

Zainteresowanie Trend Micro rynkiem wirtualizacji to efekt poczynań wielu firm, coraz częściej podejmujących działania zmierzające do wirtualizacji systemów data center. I choć takie rozwiązanie przynosi oszczędność kosztów, to z drugiej strony niesie ze sobą wyzwania związane z zapewnieniem odpowiedniego bezpieczeństwa. Wirtualne maszyny szczególnie narażone są na infekcję przebywając w trybie offline, nie chroni ich bowiem system antywirusowy, nie mogą również uaktualniać sygnatur.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ