Serwery HP podstawą chmury w ATM

0

HP poinformował o wdrożeniu platformy HP BladeSystem Matrix w firmie ATM. To wdrożenie umożliwi świadczenie usług przetwarzania w chmurze dla klientów z sektora finansowego, publicznego oraz z branży reklamowej i handlowo-usługowej.

Dzięki nowej platformie Klienci ATM SI będą mieli dostęp do szeregu usług świadczonych w modelu chmury z możliwością podpisania umów SLA. Nowa usługa udostępnia moc obliczeniową, pojemność dyskową, infrastrukturę sieciową oraz telekomunikacyjną. Ponadto ATM oferuje usługi skoncentrowane na zarządzaniu infrastrukturą klienta (managed services) oraz wsparcie techniczne. W ramach nowej oferty ATM SI udostępni wkrótce w modelu SaaS autorskie rozwiązanie ATMEUS wspierające budowę i zarządzanie Planami Ciągłości Działania.

Klienci firmy ATM korzystają z usług w modelu cloud w obszarze aplikacji web-owych. Cloud computing pozwala także na składowanie i przechowywanie danych oraz umieszczanie ich tam, gdzie odbywa się bezpośrednia dystrybucja treści w Internecie. Zastosowanie modelu cloud widoczne jest także w obszarze aplikacji biznesowych, jak również wirtualizacji desktopów ze względu na mniejszy koszt użytkowania. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala też na obsługę nowych modeli pracy, takich jak praca zdalna, domowa czy mobilna.

Wdrożona platforma HP BladeSystem Matrix jest zintegrowanym rozwiązaniem obejmującym sprzęt, oprogramowanie i usługi. Pracuje w oparciu o technologie HP BladeSystem, Virtual Connect, serwery ProLiant blade oraz pamięć masową – Fibre Channel SAN. Całością zarządza zintegrowane środowisko operacyjne Matrix Operating Environment, tworząc dynamiczne pule zasobów.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ