Serwery Cisco także w wersji stelażowej (rack)

0

Podczas dorocznej konferencji dla partnerów handlowych Cisco poinformowało o planach powiększenia rodziny rozwiązań Unified Computing System o serwery z serii C przeznaczone do montażu w szafach rackowych.

Celem wprowadzenia nowego typu serwerów UCS jest obniżenie kosztów zakupu i użytkowania tego systemu oraz rozszerzenie potencjalnych możliwości jego zastosowania.

Serwery z serii C będę wyposażone w kartę sieci Ethernet o przepustowości 10 Gbit/s, która umożliwia instalację typu „wire-once” (jednokrotne podłączanie zasobów fizycznych do sieci). Użytkownik będzie mógł korzystać z technologii rozszerzania pamięci, która zwiększa ponad dwukrotnie adresowalną pamięć obecnie dostępnych dwugniazdowych platform stelażowych. To przekłada się na większą liczbę maszyn wirtualnych w przeliczeniu na jeden serwer fizyczny oraz umożliwia obsługę aplikacji wymagających dużej pojemności pamięci. Z kolei zwirtualizowany adapter Cisco umożliwi zdefiniowanie dla każdego wirtualnego adaptera sieciowego aż 128 połączeń Ethernet lub Fibre Channel.

Serwery będą wyposażone w procesory Intel Xeon z serii 5500. W sprzedaży pojawią się w czwartym kwartale 2009 roku.

Szerzej o UCS pisaliśmy w artykule Cisco prezentuje swoje serwery blade.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ