Sektor przemysłowy nie radzi sobie z backupem

0

Przedsiębiorstwa z sektora przemysłowego, opierającego swoje funkcjonowanie na płynności i spójności dostaw, nie mogą sobie pozwolić na dłuższe przestoje. Przerwanie procesu produkcyjnego bądź zakłócenia w dostawie towarów mogą poważnie nadwyrężyć budżet.

W czasach kiedy rośnie zagrożenie cyberatakami, a także coraz częściej pojawiają się anomalie pogodowe, przedsiębiorstwa powinny przywiązywać większą wagę do backupu i procesu odzyskiwania danych po awarii. A jak jest w rzeczywistości? Z raportu Acronis 2012 Disaster Recovery Index wynika, że tylko co druga firma przemysłowa potrafi odzyskać dane po awarii. 45 procent respondentów wymienia budżet, bariery technologiczne oraz brak wsparcia dla zarządzania procesami jako największe bariery uniemożliwiające opracowanie skutecznej strategii backupu oraz DR. Co czwarty uczestnik badania wskazuje na brak wsparcia dla polityki bezpieczeństwa danych ze strony kadry kierowniczej. 59 procent zwraca uwagę na złożoność nowoczesnej infrastruktury, a zwłaszcza modelu hybrydowego, gdzie część danych znajduje się w siedzibie przedsiębiorstwa, a pozostała u zewnętrznego dostawcy. To utrudnia optymalizację kopii zapasowych i odzyskiwanie danych po awarii.

W zestawieniu poświęconym firmom przemysłowych pojawia się też kilka ciekawych informacji związanych z adaptacją modelu cloud i wirtualizacji. Aż 94 procent respondentów przewiduje, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy będzie w jakiejś formie korzystać z modelu cloud. A więcej niż połowa zgadza się z tezą, że cloud computing przyczynia się do obniżenia kosztów. 26 procent zwirtualizowało połowę lub więcej swoich serwerów produkcyjnych.

Sektor przemysłowy znajduje się wśród tych gałęzi gospodarki, które ponoszą największe straty w wyniku katastrof czy cyberataków. Raport Acronis obnaża jego słabości w zakresie polityki backupu i disaster recovery. Publikacja pokazuje też, że firmy przemysłowe chłoną technologiczne nowinki. To dobra wiadomość dla dostawców nowoczesnych technologii. Ale jest i dobra nowina dla producentów rozwiązań do backupu. Większość przedsiębiorstw nie radzi sobie z ochroną danych umiejscowionych w różnych lokalizacjach – na serwerach fizycznych, wirtualnych czy w chmurze. Wcześniej czy później będą musieli sięgnąć po systemy potrafiące tworzyć kopie zapasowe w różnych środowiskach.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ