Riverbed wspiera usługi HP Cloud

0

Riverbed Technology ogłosiła, że rodzina rozwiązań Whitewater będzie wspierać HP Cloud Object Storage, jedną z usług HP Cloud. Organizacje, które stosują bramki dostępowe do chmury Whitewater mogą wybrać także HP Cloud Object Storage jako miejsce przechowywania danych w chmurze, by sprostać wymaganiom w zakresie disaster recovery.

Dodanie HP Cloud Object Storage do ekosystemu Whitewater rozszerza możliwości Riverbed w zakresie oferowania organizacjom szerokiego wyboru i elastyczności podczas uaktualniania infrastruktury do ochrony danych w celu zastąpienia technologii opartej na taśmach na szybsze, bezpieczniejsze i tańsze przechowywanie w chmurze.

Whitewater deduplikuje, kompresuje i szyfruje dane w celu zmniejszenia kosztów ich przechowywania w chmurze. „Wdrażanie bramek dostępowych Whitewater z HP Cloud Services pozwala organizacjom na wyeliminowanie obciążeń administracyjnych i kosztów związanych z technologią taśmową. Obecnie HP Cloud Services mogą być miejscem tanich backupów,” powiedział Ray Villeneuve, dyrektor generalny jednostki biznesowej Whitewater w Riverbed.

Whitewater daje bezpośredni dostęp do oprogramowania do ochrony danych, jak i do czołowego interfejsu programowania aplikacji (APIs), bez potrzeby kosztownej integracji czy złożonej konfiguracji. Organizacje mogą skonfigurować Whitewater i przenieść dane do chmury, w niektórych przypadkach, w mniej niż godzinę. Ekosystem Whitewater pozwala organizacjom na elastyczne zmiany pomiędzy głównymi dostawcami usług przechowywania w chmurze.


HP Cloud Object Storage

HP Cloud Object Storage zapewnia wymienne, mierzalne i niezawodnie przechowywanie w publicznej chmurze, które zostało stworzone na platformie OpenStack (Swift), w oparciu o infrastrukturę HP Converged oraz sprzęt i oprogramowanie HP. Całościowe możliwości Converged Cloud pozwalają użytkownikom zarządzać ich wdrożeniami chmurowymi w hybrydowych środowiskach łączących publiczne i prywatne modele dostarczania chmury. Przedsiębiorstwa mogą przezwyciężyć obawy przed uzależnieniem od jednego dostawcy chmury, gdyż HP Cloud Object Storage obsługuje architekturę open-source oraz na standardowe interfejsy API.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ