Riverbed i VMware poprawiają wydajność chmury

0

Riverbed Technology poinformował o dalszej współpracy z VMware. Jej celem jest ułatwienie i przyspieszenie procesu przejścia z infrastruktury fizycznej na chmurę.

Rozwiązania Riverbed – optymalizujące sieć rozległą WAN – wraz z VMware vCloud Connector przyśpieszają procesy przenoszenia wirtualnych maszyn (VMs) w obrębie różnych rodzajów chmur: prywatnych, publicznych i hybrydowych. Połączenie rozwiązań Riverbed i VMware pozwala dostawcom usług w chmurze oferować kompleksowe produkty dzięki umożliwieniu klientom wykorzystania dotychczasowych inwestycji w infrastrukturę IT.

Oparty na VMware vSphere 5 oraz VMware vCloud API, VMware vCloud Connector pozwala klientom łączyć infrastruktury prywatnych i publicznych chmur zbudowane na systemach VMware vSphere i VMware vCloud Director oraz zarządzać nimi za pośrednictwem jednego interfejsu. Podczas przenoszenia i replikacji danych w sieci WAN, mogą pojawić się problemy wynikające z ograniczonej przepustowości, wysokich opóźnień w sieci i utraty pakietów. Rozwiązanie optymalizacyjne Riverbed zapewnia znaczny wzrost wydajności przy przenoszeniu dużych wirtualnych maszyn w sieci rozległej, co skutkuje krótszym czasem ich przenoszenia oraz niższymi kosztami związanymi z infrastrukturą WAN.

Ostatnie wspólne realizacje Riverbed i VMware obejmują:

• Nowe urządzenie Steelhead® EX z Virtual Services Platform (VSP) ma dedykowaną platformę, która zarządza wirtualnymi usługami mającymi na celu lepszą konsolidację w oddziałach firmy. Urządzenie Steelhead EX wykorzystuje technologię wirtualizacyjną VMware do uruchamiania wirtualnych wersji własnych usług danej organizacji, wliczając DNC, DHCP, Active Directory, serwer drukarki, streaming mediów, usługi dot. bezpieczeństwa lub oprogramowania innych firm.

• Wgląd w wydajność wirtualnych maszyn: Wirtualny Cascade Shark zapewnia wgląd potrzebny do zarządzania oraz usuwania błędów związanych z wydajnością aplikacji, gdy ta przechodzi przez wirtualny przełącznik w środowiskach VMware ESX.

• Przyspieszenie środowisk VDI: Riverbed współpracuje z Teradici, twórcą innowacyjnego protokołu PC-over-IP, który sprawia, że jakość korzystania z wirtualnych desktopów jest taka sama jak w przypadku komputerów osobistych. Partnerstwo zostało zawarte by rozwiązywać problemy z wydajnością infrastruktury IT, w tym w środowiskach Wirtualnych Deskopów (VDI) VMware View.

• Przyspieszenie replikacji danych pomiędzy centrami danych: Riverbed Steelhead przyspiesza replikację danych w systemie VMware vSphere rozwiązując problemy z replikacją danych w sieci WAN w chmurze i w środowiskach wirtualnych w celu poprawy procesów ciągłości biznesowej i usuwania skutków awarii.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ