Quest Software przejmuje VKernel

0

Quest Software ogłosił przejęcie firmy VKernel – dostawcy rozwiązań do zarządzania zasobami i wydajnością w środowiskach wirtualnych oraz cloud.

Firma VKernel powstała w 2007 r., a jej główna siedziba mieści się w Bostonie (USA). VKernel będzie kontynuować działalność jako niezależny oddział Quest Software, nadal tworząc, rozwijając i sprzedając własne produkty. Przejęcie wzmacnia pozycję Quest Software jako lidera na rynku rozwiązań do zarządzania wirtualizacją.

Produkty VKernel upraszczają złożone i krytyczne zadania związanie z planowaniem, monitorowaniem i zarządzaniem zasobami i wydajnością w zwirtualizowanych centrach danych i chmurach obliczeniowych. Umożliwiają analizę m.in. takich elementów, jak zasoby (procesor, pamięć, pamięć masowa, sieć) czy centra danych (hosty, klastry, macierze dyskowe, maszyny wirtualne). Pozwalają również zidentyfikować możliwości wykorzystania dostępnych zasobów w środowisku wirtualnym oraz pomagają w wykrywaniu i naprawie problemów wydajnościowych, a także w optymalizacji infrastruktury.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ