Polska konkurencja dla Amazona?

0

Internauci mogą korzystać z polskiej chmury obliczeniowej – właśnie uruchomiono publiczną wersję e24cloud.com. Chmura konkuruje z rozwiązaniami oferowanymi przez dostawców globalnych. Jej atuty to całkowicie darmowe łącza 100 Mb/s, a także cena – od 0,15 PLN netto za godzinę pracy serwera.

e24cloud.com dostarcza infrastrukturę informatyczną w oparciu o rozwiązanie IaaS. Jej użytkownicy korzystają z serwerów wirtualnych bez konieczności kupowania sprzętu serwerowego ani sieciowego. Dostawca udostępnia serwer o żądanych parametrach, a klient płaci tylko za moc obliczeniową, którą wybrał. Dzięki godzinowemu rozliczaniu i możliwości skalowania mocy obliczeniowej chmury, jest to elastyczna alternatywa dla własnego serwera.

Użytkownik e24cloud.com może wynająć serwer o parametrach już od 1 rdzenia (Core), 2 GB RAM i 25 HDD za 0,15 PLN netto za godzinę, wraz z zainstalowanym jednym z 8 systemów operacyjnych (Gentoo, Debian, CentOS, Fedora, Red Hat, Ubuntu, FreeBSD i Windows), a do tego za darmo ma zagwarantowany nielimitowany transfer danych.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ