Pobierz Hyper-V Server 2008 R2 RC z HA i Live Migration

0

Microsoft udostępnił do pobrania nową wersję Hyper-V, na razie znajdującą się jeszcze w fazie Release Candidate. To bezpłatne oprogramowanie zawiera dwie istotne nowości: funkcję migracji wirtualnych maszyn bez przerywania ich pracy oraz mechanizmy wysokiej dostępności.

Hyper-V Server 2008 R2 RC można pobrać z witryny producenta. Microsoft podkreśla, że jest to bezpłatny hypervisora dla każdego, ale przede wszystkim dla małych i średnich firm. Co istotne, nowe funkcjonalności, jak Live Migration i High Availability, będą dostępne bezpłatnie również w finalnej wersji tego oprogramowania..

Live Migration zapobiega planowanym przestojom, pozwalając administratorom przenosić wirtualne maszyny pomiędzy serwerami. Z kolei funkcjonalność High Availability chroni przed nieplanowanymi przestojami, skracając ich czas do minimum potrzebnego na ponowne uruchomienie wirtualnych maszyn na innym serwerze. Ponadto Hyper-V Server 2008 R2 zawiera Cluster Shared Volumes (CSV), mechanizm ułatwiający zarządzanie pamięcią masową i uruchamianie wielu wirtualnych maszyn z jednego LUN’a.

W przypadku Hyper-V Server 2008 R2 funkcjami Live Migration oraz High Availability można zarządzać na trzy sposoby:

  1. Korzystając z konsol Failover Cluster Manager lub Hyper-V Manager zawartych w Windows Server 2008 R2 Server.
  2. Korzystając z System Center Virtual Machine Manager 2008 R2.
  3. Korzystając z konsol Failover Cluster Manager lub Hyper-V Manager przeznaczonych do Windows 7, które Microsoft udostępnia bezpłatnie.
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ