PlateSpin Protect 8.1 chroni maszyny wirtualne

0

Novell wprowadził do sprzedaży nową wersję PlateSpin Protect, oprogramowania do przeznaczonego do ochrony serwerów wirtualnych i fizycznych przed skutkami awarii. Wyróżnia się ona dwukrotnie szybszym mechanizm przywracania po awarii.

Nowa wersja PlateSpin Protect umożliwia dwa razy szybszeprzywracanie sprawności systemów po awariach, porównując z wersją poprzednią, oraz skrócenie czasu potrzebnego na tworzenie kopii zapasowych. Zapewnia lepsze parametry RPO (Recovery Point Objective) i RTO (Recovery Time Objective), niż pamięci taśmowe, a jednocześnie jest tańszy niż rozwiązania klastrowe czy oparte na replikacji.

Do szybkiego przywracania PlateSpin Protect wykorzystuje maszyny wirtualne działające w tzw. trybie warm-standby, służące do składowania obrazów serwerów oraz jako środowisko zapasowe. W przypadku awarii chronionego serwera, kopię maszyny wirtualnej można uruchomić w ciągu minut za pomocą funkcji failover. Po wymianie oryginalnego serwera, PlateSpin Protect umożliwia przeniesienie obciążeń z powrotem na serwer fizyczny, nawet jeśli jest on innego typu lub pochodzi od innego producenta.

Jeśli można naprawić oryginalny serwer, zawarta w PlateSpin technologia transferów blokowych Server Sync kopiuje tylko zmiany dokonane po uruchomieniu kopii. Jest to nowa funkcja, wprowadzona w PlateSpin Protect 8.1. W przeciwieństwie do tradycyjnej metody opartej na kopiowaniu całych plików, technologia transferów blokowych replikuje tylko zmienione bloki na poziomie dysków, co istotnie zmniejsza ilość przesyłanych danych. Usprawniona technologia transferów blokowych zastosowana w PlateSpin Protect 8.1 jest do 50 % szybsza niż we wcześniejszych wersjach tego produktu.

PlateSpin Protect jest zgodny z VMware vSphere 4, Windows Server 2008 i Windows Vista.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ