OVH chce przejąć chmurę VMware

0

Firmy poinformowały, że OVH zamierza przejąć dział VMware vCloud Air. Nie ujawniono finansowych szczegółów transakcji. Ma ona zostać sfinalizowana w drugim kwartale 2017 roku.

vCloud Air to chmurowe rozwiązanie VMware działające w oparciu o Software-driven Data Center. Zostało ono zaprojektowane z myślą o potrzebach przedsiębiorstw, którym zapewnia bezpieczne środowisko chmury hybrydowej. Niedawno wprowadzone usługi dwukierunkowej migracji bez przestojów oraz hybrydowa architektura DMZ pozwoliły klientom zwiększyć tempo migracji do chmury przy zachowaniu kontroli, bezpieczeństwa i zgodności z przepisami. Z platformy vCloud Air skorzystało już wielu klientów będących liderami w swoich branżach, którzy zdecydowali się na wdrożenie środowiska chmury hybrydowej.

Firma VMware zmieniła swoją strategię biznesową i obecnie planuje skupić się na dostarczaniu oprogramowania i usług związanych z chmurą hybrydową oraz współpracą między środowiskami chmurowymi. W związku z tym VMware przekaże OVH amerykańskie i europejskie centra danych vCloud Air, środowiska klientów oraz zespoły obsługi klienta. Po sfinalizowaniu transakcji OVH będzie świadczyć usługi pod marką vCloud Air Powered by OVH. Firma nadal będzie używać technologii chmury hybrydowej VMware i ściśle współpracować z VMware w zakresie strategii rynkowej i wsparcia klienta w trzech sprawdzonych zastosowaniach vCloud Air: rozbudowie centrum danych, konsolidacji centrum danych oraz przywracaniu centrów danych po awarii.

OVH to jeden z największych dostawców usług chmurowych na świecie – firma ma ponad milion klientów, a w jej centrach danych działa 260 000 serwerów. OVH od dawna jest partnerem VMware vCloud Air Network i obsługuje ponad 200 000 maszyn wirtualnych dla tysięcy klientów, którzy używają VMware vSphere Private Cloud. VMware przyznało OVH tytuł „Service Provider of the Year” w latach 2011-2014 oraz 2016. Obie firmy współpracowały, aby w 2016 r. wprowadzić na rynek usługi Software-defined Data Center.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ