Oracle kończy z Virtual Iron

0

W połowie maja Oracle przejął firmę Virtual Iron, a teraz podjął już decyzję o zaprzestaniu dalszego rozwijania i sprzedaży produktów do wirtualizacji pod marką Virtual Iron.

W liście do partnerów handlowych Virtual Iron firma Oracle informuje, że „zawiesi rozwój dotychczasowych produktów Virtual Iron oraz zawiesi realizację zamówień w przypadku nowych klientów.” W kolejnym liście do partnerów firma informuje, że od lipca w ogóle zabrania sprzedawania nowych licencji, nawet dotychczasowym klientom. Jeśli klienci nie kupią dużej ilości licencji na zapas do końca czerwca, nie będą w stanie rozbudowywać swoich klastrów. Oracle wycofuje produkty, nie dając klientom nic na ich miejsce.

Jak wiele osób przypuszczało, Oracle zamierza włączyć produkty Virtual Iron do swoich rozwiązań Oracle VM. Obie rodziny produktów bazują na hypervisorze Xen. Oracle informuje, że będzie nadal świadczyć wsparcie techniczne użytkownikom Virtual Iron. Jednak dotychczasowi użytkownicy, jeśli nie będą mogli zainstalować tych rozwiązań na dodatkowych maszyn, będą zapewne zmuszeniu do migracji na inne rozwiązanie.

Oracle przekonuje, że ci klienci będą mogli dokonać migracji, do nowych, zintegrowanych produktów, oferujących dodatkowe funkcje. Firma jednak nie informuje, kiedy zintegrowane produkty pojawią się na rynku (bez wątpienia nastąpi to nie wcześniej niż za kilka miesięcy).

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ