Nowy produkty VMware do cloud computingu

0

Na konferencji VMworld 2010 Europe producent pokazał nowe produkty i poinformował o kolejnych sojusz partnerskich, które mają ułatwić realizację wizji VMware „IT jako usługa”.

Model IT as a Service polega na transformacji informatyki bardziej w kierunku biznesowym. Jest to zmiana roli działu IT, który zamiast miejsca powstawania kosztów stanie się ośrodkiem o znaczeniu strategicznym.

Obecnie VMware nadal rozwija tę strategię. Współpraca z CSC zapewni dostępną infrastrukturę hostingową VMware vFabric dla aplikacji o znaczeniu krytycznym. Firma CSC poinformowała, że będzie świadczyć dostępną na zasadach hostingu, globalną usługę VMware vFabric, która umożliwi przedsiębiorstwom wdrażanie nowoczesnych aplikacji Java w bezpiecznym środowisku klasy korporacyjnej do przetwarzania w chmurze. Zawarta umowa ustanawia Spring jako standardowe środowisko tworzenia aplikacji Java i zapewnia CSC standardowe podejście do współpracy z klientami na całym świecie przy dostosowywaniu starszych aplikacji do przetwarzania w chmurze. CSC umożliwi wdrażanie aplikacji Spring na wydzielonej platformie VMware vFabric.

Nowa wersja VMware vFabric GemFire 6.5 umożliwia programistom szybsze tworzenie aplikacji wykorzystujących model danych GemFire. Oprogramowanie VMware vFabric GemFire zostało opracowane z myślą o najbardziej wymagających środowiskach, ale w nowej wersji firma VMware rozszerza ten zaawansowany, rozproszony model zarządzania danymi na podstawowe aplikacje dla przedsiębiorstw. Integracja z popularnym środowiskiem programowania Java, Spring Framework, umożliwia tworzenie aplikacji wykorzystujących model rozproszonego zarządzania danymi GemFire.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ