Nowości VMware i Cisco w ramach rozwiązań cloud

0

VMware i Cisco zaprezentowały nowe technologie i udoskonalenia zintegrowanych rozwiązań w zakresie wirtualizacji, które ułatwiają klientom szybsze przejście na infrastrukturę typu cloud.

W wyniku trwającego już ponad cztery lata sojuszu strategicznego i współpracy w zakresie opracowywania nowych produktów firmy, razem ze swoimi partnerami branżowymi, stworzono nowe rozwiązania w zakresie wirtualizacji sieci. Firmy poinformowały również o udoskonaleniu wielu rozwiązań w zakresie wirtualizacji komputerów i infrastruktury typu cloud, opracowanych z myślą o wyższym poziomie skalowalności, bezpieczeństwa i wydajności.

Pierwszą nowością jest Wirtualna rozszerzalna sieć lokalna – VXLAN (Virtual Extensible Local Area Network). To sieć, którą można tworzyć na życzenie, dzięki czemu przedsiębiorstwa mogą wykorzystywać moc obliczeniową i pamięć masową do obsługi aplikacji o znaczeniu strategicznym – bez względu na lokalizację, VXLAN będzie obsługiwać aplikacje działające w chmurach hybrydowych, w których moc obliczeniowa pochodzi z pul zasobów mogących należeć do chmur prywatnych i publicznych.

Cisco i VMware rozszerzyło również rozwiązania w zakresie wirtualizacji komputerów. Do VXI dodano obsługę systemu VMware View 5 i integrację z pakietem rozwiązań firmy Cisco. Rozwiązanie VMware View 5 będzie dostępne na punktach końcowych Cisco Cius i Cisco Virtualization Experience Clients (VXC) serii 2100 i 2200.

Udoskonalono platformę infrastruktury typu cloud: Zintegrowane rozwiązania firm Cisco i VMware zostały wzbogacone o najnowsze systemy VMware vSphere 5 i Cisco UCS 2.0, stanowiące solidny fundament przetwarzania rozproszonego. Udoskonalone rozwiązania oferują skuteczniejsze funkcje zarządzania chmurą, przydatne podczas wirtualizacji nawet najbardziej wymagających aplikacji i obciążeń o znaczeniu strategicznym.

W kwestii bezpieczeństwa wprowadzono zaporę Virtual ASA dla przełącznika Nexus 1000V. Poinformowano również o planach integracji tej zapory z rozwiązaniem VMware vCloud Director.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ