Nowości VMware – AppSpeed 1.0 i Chargeback 1.0

0

Na początku roku VMware zapowiedział udostępnienie kilku aplikacji rozszerzających funkcjonalność vSphere 4.0. Część z nich miała swoją premierę wraz z vSphere 4.0, obecnie producent udostępnił kolejne dwie aplikacje.

VMware vCenter AppSpeed posłuży do zarządzania wydajnością aplikacji działających w wirtualnych maszynach. Daje administratorowi podgląd aplikacji działających w środowisku wirtualnym i umożliwia zwiększenie ich wydajności, zwiększenie stopnia konsolidacji i rozwiązywanie problemów związanych z wydajnością.

Rozszerzenie to powstało na bazie technologii opracowanej przez firmę B-Hive, przejętą przez VMware. Potrafi wykrywać poszczególne komponenty wirtualnej infrastruktury (serwery fizyczne i wirtualne, klastry) oraz działające w niej aplikacje, a nawet niektóre elementy aplikacji, np. tabele w bazach danych. Po namierzeniu aplikacji AppSpeed 1.0 analizuje jej komunikację sieciową, aby zrozumieć, jak działa dana aplikacja. Następnie porównuje zebrane dane z aktualną wydajnością aplikacji i wykrywa ewentualne wąskie gardła, negatywnie wpływające na wydajność.

Z kolei VMware vCenter Chargeback umożliwi ocenę kosztów funkcjonowania wirtualizacji i ich przypisywanie do poszczególnych jednostek organizacyjnych firmy. Administrator może wprowadzić podstawowe modele kosztów, koszty stałe i inne czynniki, które pozwolą dokładnej rozliczać koszty wirtualnych maszyn między jednostkami firmy. Narzędzie integruje się z VMware vCenter Server w wersjach 3.5 i 4.0.

Chargeback 1.0, udostępniany w formie wirtualnej maszyny (tzw. virtual appliance), może obsługiwać wiele obszarów kosztów (np. administrator może przydzielać poszczególne serwery i maszyny wirtualne do różnych działów), różne modele kosztów (rozwiązanie śledzi wykorzystanie procesorów, pamięci RAM, pamięci masowej, itd.), generuje raporty porównawcze, integruje się z Active Direktory (obsługa LDAP).

Ceny vCenter AppSpeed 1.0 zaczynają się od 1250 dolarów per procesor, natomiast vCenter Chargeback kosztuje od 750 dolarów per procesor.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ